Materiał Partnera

Niestandardowe usługi biur rachunkowych – w czym pomagają firmom najlepsi specjaliści?

Niestandardowe usługi biur rachunkowych – w czym pomagają firmom najlepsi specjaliści?

Usługi biur księgowych są dzisiaj bardzo popularnie wykorzystywane przez liczne firmy o różnym statusie prawnym, wielkości, a także działających w odmiennych branżach. Opłacalne jest dla nich zamykanie własnych działów rachunkowych i powierzania ewidencji podatków księgowości pełnej lub uproszczonej, zewnętrznym specjalistom. Do standardowych usług należą również działania dotyczące spraw kadrowo-płacowych. Na tym nie kończy się jednak szeroka oferta najlepszych biur rachunkowych – dowiedz się, w czym jeszcze pomagają eksperci z dziedziny ekonomii, finansów, czy prawa skarbowego i podatków.

Optymalizacje podatkowe

Jednym z działań najlepszych biur rachunkowych, jest to dotyczące optymalizowania podatkowego. Mowa o czynnościach, które mają spowodować, że firma klienta będzie mogła skorzystać z różnego rodzaju ulg podatkowych. Zalicza się do nich np. jednorazową amortyzację, rozliczanie strat podatkowych, skorzystanie z uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy (1/12 podatku należnego, wypłacana miesięcznie), rozliczenia kwartalne z tytuły podatku VAT, czy też możliwość zastosowania kredytów podatkowych, polegających na odroczeniu płatności z tytułu podatku dochodowego. Do optymalizacji podatkowej zalicza się również wybór najlepiej pasującej do formy działalności metody ewidencji podatkowej. Często przedsiębiorcy wolą bowiem wykorzystywać księgi przychodów i rozchodów, a także ryczałt ewidencjonowany, zamiast ksiąg rachunkowych.

Rachunkowość zarządcza

Obecnie prowadzenie księgowości i spraw kadrowych, polega w dużej mierze na wykonywaniu procesów w nowoczesnych programach, wchodzących często w skład systemu ERP. To pozwala zaś na przygotowywanie licznych raportów, analiz i innego rodzaju opracowań, dotyczących kondycji finansowej firmy, a także sposobów jej funkcjonowania. Warto przy tym wiedzieć, że te generowane i przygotowywane przez biura rachunkowe, są ważne dla ustalanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa, czy też jego rocznego budżetu. Mowa zatem o pomocy wdrożenia rachunkowości zarządczej, która ma funkcję kontrolą, organizacyjną i naprawczą.

Reprezentacja przed instytucjami – pomoc w otworzeniu firmy

Kolejną niestandardową usługą najlepszych biur rachunkowych, jest reprezentowanie interesów swoich klientów przez np. Urzędem Skarbowym. Często jest to ważne w sprawach spornych, czy np. przy problemach finansowych firmy. Wtedy dobry specjalista poprzez odpowiednie negocjacje, będzie mógł wdrożyć plan naprawczy, stanowiący wyprowadzenie zaległości względem US. Usługi reprezentowania przed instytucjami, są również rekomendowane dla nowych przedsiębiorców. Biuro rachunkowe pomoże w wypełnieniu dokumentów rejestracyjnych, czy ustaleniu ustroju rachunkowego nowego podmiotu gospodarczego.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany współpracą zarówno w ramach standardowych, jak i niestandardowych usług księgowo-rachunkowych oraz kadrowo-płacowych, podejmij stałą bądź doraźną kooperację z Grażyną Jasik i jej biurem Onyks. Działa ono w Serocku, gwarantując również zdalną obsługę firm oddalonych znacznie od tejże miejscowości! Dzisiaj bowiem prawdziwym standardem jest tzw. księgowość elektroniczna.

Opracowanie:
Serock, Warszawska 51
tel. 602 486 308
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz