Materiał Partnera

Niesamowite Karkonosze – jak odkrywać ich tajemnice?

Niesamowite Karkonosze – jak odkrywać ich tajemnice?

Karkonosze to z pewnością jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Większość z nas pewnie miała już okazję je odwiedzić, jednak czy odkryliśmy ich jedyne w swoim rodzaju sekrety? Jeśli naprawdę chcemy poznać Karkonosze – zboczyć z utartych szlaków i posłuchać, choć brzmiących niewiarygodnie, to jednak prawdziwych o nich opowieści, musimy wybrać się na wycieczkę z kimś, kto zna ten niezwykły region lepiej niż własną kieszeń.

Jak z bajki!

Nie można powiedzieć, że region Karkonoszy jest nieodkrytym zakątkiem Polski – każdego roku przyjeżdżają tam w końcu tysiące turystów. Rodzinne wczasy, wypady z przyjaciółmi, wycieczki szkolne i wyjazdy integracyjne, nawet pielgrzymki – każda okazja jest dobra, by uciec z miasta na malownicze górskie szlaki. Jednak mimo tego, że góry te odwiedza dość wielu turystów, tylko nieliczni poznają ich niezwykle barwną, wieloaspektową sagę, w którą często aż trudno uwierzyć. Odkrycie mrożących krew w żyłach zdarzeń z przeszłości, poznanie niesamowitych legend, napotkanie na szlaku szlachetnych albo ozdobnych kamieni, jest możliwe tylko wtedy, kiedy znajdziemy rzeczywiście świetnego przewodnika górskiego – takiego, który naprawdę zna i kocha to miejsce. Z kimś takim zdobywanie Śnieżki, poznawanie tajemnic zamku Chojnik, podanie o powstaniu wodospadu Kamieńczyka, czy wędrówka labiryntem skalnego miasta Adrszpach w Czechach staną się jeszcze bardziej pasjonujące. A jeśli chcielibyśmy wczuć się w niezwykły klimat, który panował w zamkach i pałacach u podnóża Karkonoszy w XIX wieku, gdy mieszkała tam królewska rodzina, możemy zostać oprowadzeni przez przewodnika w kostiumie z epoki. W takiej oprawie odkrywanie wielokulturowej historii tego niezwykłego zakątka Polski jest jeszcze ciekawsze.

Zagraj w zwiedzanie

Najbardziej atrakcyjną formą zwiedzania, która łączy zabawę, przygodę i edukację są jednak gry plenerowe. Taka forma poznawania niezwykłych miejsc i ich historii spodoba się na pewno uczestnikom wycieczek szkolnych, zielonych szkół i zimowisk, ale przypadnie też do gustu rodzinom z dziećmi i dorosłym na wyjazdach integracyjnych. Wspólne przeżywanie przygód to przecież najlepszy sposób na integrację. Podczas gry plenerowej możemy poczuć się jak bohaterowie powieści przygodowej. Możemy wybrać dla siebie kostium z zasobnej skrzyni przewodnika i wcielić się w postać elfów, księżniczki, dwórek, rycerzy, giermków albo maga.

Podczas gry historyczne fakty przeplatają się z legendami, a jedne i drugie mogą przyprawić o dreszcz! Gra ma miejsce na przykład na zamku. Uczestnicy tworzą zespół i otrzymują role i zadania do wykonania. Jest tu miejsce dla świetnej zabawy, dla poznania sekretów przyrody i dla zdobycia wiedzy historycznej; wiedzy, której nie znajdziesz w żadnym podręczniku – mówi Wiktoria Poniatowska. Usługi Przewodnickie Storylandia, które świadczy, obejmują tego rodzaju atrakcje.

Niezapomniane wrażenia podczas takiej formy zwiedzania są gwarantowane! Kostiumowe gry plenerowe zaaranżowano tak, by spełniały oczekiwania uczestników w każdym wieku – inne zadania i opowieści przewodnik przeznaczy dla uczestników wycieczki szkolnej, a inne dla dorosłych. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sobie urozmaicić klasyczne górskie wędrówki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz