Materiał Partnera

Niepowtarzalne aranżacje w domu, biurze, hotelu, czy sklepie – sufity napinane!

Niepowtarzalne aranżacje w domu, biurze, hotelu, czy sklepie – sufity napinane!

Sufitem napinanym nazywamy konstrukcje, które montuje się równoległe do właściwego sufitu, maskując jego pęknięcia, czy też inne niedoskonałości, lub stwarzając sobie możliwości do wykonywania niezwykłych aranżacji oświetleniowych. Olbrzymią zaletą tego typu rozwiązania jest zaś to, że jest to specjalny elastyczny i cienki materiał, który tak bardzo różni się od technologii podwieszanych sufitów z płyty kartonowo gipsowej.

Gdzie warto stosować sufity napinane?

Sufity napinane można stosować niemalże w każdym pomieszczeniu, z dodatkowym wykorzystaniem aranżacji oświetleniowych lub też bez. Najczęściej stosuje się tego typu rozwiązania w salonach, jadalniach, w lobby hotelowych, w restauracjach, modnych butikach i sklepach, w korytarzach i holach, a także w łazienkach. Jeśli jednak marzysz o niebiańskim suficie z setkami małych rozbłyskających gwiazd w sypialni, lub w pokoju dziecięcym, nic nie stoi na przeszkodzie! Wybierz jednak dobrego wykonawcę, który posiada doświadczenie w elektryce i w tworzeniu aranżacji oświetleniowych .

Montaż i zalety sufitu napinanego

Sufit napinany montowany jest w następujących krokach: przykręcenie specjalnych szyn do ściany (rama konstrukcji), rozścielenie specjalnej membrany PCV, podgrzanie jej do temperatury 70 stopni Celsjusza, naciągnięcie membrany na powierzchnię sufitu, przymocowanie jej do wcześniej zainstalowanych prowadnic. Warto przy tym wiedzieć, że nie w każdej technologii należy rozgrzewać materiał. Głównie stosuje się tę procedurę, w przypadku właśnie tworzywa sztucznego PCV. Konieczności takiej nie ma przy tkaninach poliestrowych. Jeśli chodzi zaś o zalety sufitu napinanego, są nimi: wytrzymałość, nieograniczone rozwiązania wizualne, odporność na wodę/kurz/ogień, dobra izolacyjność akustyczna, możliwość instalowania razem z nim opasek LED, czy punktowego oświetlenia.

Garść inspiracji

Jeśli chodzi o sufity napinane, warto stosować zarówno białe wyrównujące i maskujące niedoskonałości konstrukcje, jak i te znacznie ciekawsze wizualnie. Dla modernistyczny, klasycznych oraz awangardowym wnętrz można wybrać membrany lustrzane lub posrebrzane. W łazienkach warto wybrać np. niebieskie lampki LED, które będą rozświetlały delikatnie przezierny sufit napinany, a w salonie można pokusić się o wcześniej wspomniane aranżacje oświetleniowe punktowe. Często sufity napinane przedstawiają różnego rodzaju przestrzenie otwarte: np. korony drzew, niebo, chmury, wieżowce itp., tworząc optyczną iluzję. W wybraniu odpowiedniego modelu, jego zainstalowaniu, a także przygotowaniu aranżacji oświetleniowej, pomoże Ci firma EL-BOSS! Z jej realizacjami zapoznaj się na dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:
Sokołów Podlaski, Wiejska 2A lok. 6
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz