Materiał Partnera

Niełatwa sztuka nauczania – lekcje nauki jazdy

Niełatwa sztuka nauczania – lekcje nauki jazdy

Okres osiągnięcia pełnoletniości wiąże się z wieloma przyzwoleniami, dlatego większość nastolatków oczekuje go z wielkim zniecierpliwieniem. Największym z nich jest możliwość zdobycia upragnionego dokumentu, uprawiającego do kierowania pojazdami. Szansa na zdobycie prawa jazdy, motywuje do podjęcia niełatwej często walki z utrudnieniami czekającymi w trakcie odbywania kursu. To również niełatwe zadanie dla osoby znajdującej się po drugiej stronie – instruktora.

W jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

Konkurencja rywalizująca o nowych kandydatów jest duża. Co decyduje o wyborze odpowiedniej szkoły? Duże znaczenie mają tutaj opinie użytkowników korzystających wcześniej z usług danej szkoły. Siła polecenia działa często mocniej, niż najlepiej zaprezentowana oferta firmy. Wiedzą o tym założyciele szkoły nauki jazdy Jarosława Bubnowicza z Koszalina, którzy mają swoją odpowiedź na zadane wyżej pytanie. Według nich „Dobra szkoła – to bezpieczeństwo”. Główne założenie szkoły potwierdzane jest przez doświadczenie zdobywane przez ponad 25 lat prowadzenia kursów na prawo jazdy kategorii B. Wiedza zdobyta przez założyciela szkoły, budująca tradycję i odpowiednie podejście przekazana została z pokolenia na pokolenie. Być może to właśnie ten czynnik jest decydujący dla przyszłych kierowców? Sprawna flota, wykwalifikowani instruktorzy, to kolejne bardzo ważne wytyczne, na które zwracają uwagę przyszli kursanci. Nie można zapomnieć również o kwestii związanej z samymi egzaminami, dającymi uprawnienia kierowcy. Często to odsetek zdawalności egzaminów w danej szkole jest decydujący przy wyborze.

Jakie rady dla przyszłych kierowców są najważniejsze?

Tutaj ponowie sprawdzi się dewiza szkoły Jarosława Bubnowicza – najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze, nie tylko w czasie kursów, ale przede wszystkim po otrzymaniu dokumentu, uprawniającego do samodzielnej jazdy. Zachowanie zasad szczególnej ostrożności na drodze, w odniesieniu do pieszych i innych uczestników ruchu drogowego stanowi podstawę, o której należy pamiętać przed każdym uruchomieniem pojazdu. Nauka jazdy uczy myślenia wyprzedzającego czyny. Ważne są przemyślane zachowania na drodze, ale również umiejętność przewidzenia działań innych kierowców. Opanowanie podczas jazdy jest równie ważne, co wcześniejsze sprawdzenie stanu technicznego samochodu. Pozwoli to zawsze na trzeźwą ocenę sytuacji i zbadanie możliwości, jakie dają kierowcy warunki drogowe, pogodowe oraz inni uczestnicy ruchu. Bycie dobrym kierowcą, to przede wszystkim dawanie bezpieczeństwa na drodze, sobie i innym. To podstawa, z jaką do kursów nauki jazdy powinien podejść każdy kandydat. 

Opracowanie:
Koszalin, Bohaterów Warszawy 2
tel. 609 610 556
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz