Artykuł sponsorowany

Nieco inaczej o budowie domu

Nieco inaczej o budowie domu

Budowa domu to złożona inwestycja, która obejmuje wiele zagadnień wymagających specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Inwestor, zlecając firmie budowlanej realizację projektu, zwykle nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele szczegółów musi być dopracowanych, by powstał budynek bezpieczny, zdrowy i komfortowy. To fachowcy, których zatrudnia, są od tego by nie tylko wiedzieć, z jakimi problemami można się zetknąć na budowie, ale też jak je rozwiązać.

Jak sobie radzić z problemami na budowie?

Przy zataczającej coraz szersze kręgi modzie na budowę domów pod klucz, od firm oferujących usługi budowlane wymaga się coraz szerszej wiedzy. Powinny one nie tylko zadbać o postawienie budynku od fundamentów po dach, o zapewnienie wszelkich materiałów i chemii budowlanej, ale znać się też na robotach wykończeniowych, i zakładaniu ogrodów. Dobry Zakład Ogólnobudowlany, zatrudniający specjalistów z wielu branż poradzi sobie i z takim wyzwaniem. Budowę domów jednorodzinnych rozpoczyna się od robót ziemnych i posadowienia fundamentów. Należy pamiętać o prawidłowym zaizolowaniu stóp, jak i ścian fundamentowych, gdyż zależnie od poziomu wód gruntowych, błędy w izolacji mogą grozić przesiąkaniem a w przyszłości zagrożeniem konstrukcji budynku i rozwojem niekorzystnych dla zdrowia drobnoustrojów. W przypadku, kiedy zatrudniona na budowie firma nie dopilnuje tego zagadnienia, sytuacja jest jeszcze do uratowania przez zastosowanie uszczelnień budowlanych. Wyspecjalizowane firmy przeprowadzają uszczelnianie ścian fundamentowych za pomocą procedury nazywanej iniekcją ciśnieniową.

Etapu budowy domu jednorodzinnego

Zakładając jednak, że budowa będzie się posuwać do przodu bez zaniedbań, w pierwszym etapie zostanie postawiony budynek w stanie surowym, tj. konstrukcja z cegły, stropy i przekrycie, w naszym klimacie najczęściej jest to dach stromy, rzadziej stropodach płaski. Doprowadzenie budynku do stanu deweloperskiego obejmuje wstawienie okien i drzwi, otynkowanie ścian, wykonanie wylewek w pomieszczeniach suchych, izolacje łazienek wraz z położeniem wylewek, izolacje tarasów, uszczelnienia tarasów, izolacje schodów zewnętrznych, położenie płyt gips-kartonowych na poddaszach i doprowadzenie mediów, czyli wody, prądu i gazu, oraz przygotowanie podejść pod odprowadzenie ścieków. Ostatnim etapem inwestycji jest przygotowanie domu pod klucz, czyli do stanu takiego, by można się było wprowadzić. Etap ten obejmuje przeprowadzenie wszelkich robót wykończeniowych, na które składa się: pomalowanie ścian, wykonanie posadzek, położenie glazury, zamontowanie armatury i urządzeń sanitarnych oraz niektórych urządzeń AGD. W pomieszczeniach wilgotnych bardzo dobrze sprawdzają się posadzki izolacyjne:

  • posadzki żywiczne,
  • posadzki przemysłowe,
  • posadzki technologią firmy Schomburg,
  • posadzki epoksydowe.

Często na tym etapie prac przygotowuje się także otoczenie domu, to jest porządkuje się teren w ogrodzie, wykonuje izolację basenu, jeśli jest basen, układa kostkę na ścieżkach i podjazdach oraz wykonuje ogrodzenie posesji.

Dobre firmy budowlane

Wynajmując firmę do budowy domu, dobrze jest sprawdzić, jakie ma rekomendacje, by przekonać się, czy jej pracownicy są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom potrzebnym w trakcie budowy pod klucz, obejmującym także renowację posadzek. Jeśli jest to firma, która jest w stanie podjąć się wszelkich prac, przystosowujących dom do komfortowego zamieszkania nie tylko w kwestii użytkowej, ale także estetycznej, to w taką firmę warto zainwestować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz