Materiał Partnera

Niebanalna, ale idealna fotograficzna sesja ślubna

Niebanalna, ale idealna fotograficzna sesja ślubna

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń życia każdej pary. Kończy bowiem pewną erę – do lamusa wraz z nim odchodzi czas wolności i beztroski. W jego miejsce pojawia się rodzina. Najpierw jest życie we dwoje, nauka drugiego człowieka, bycia z nim – obowiązki, zaangażowanie, związek. Potem pojawiają się dzieci. Dlatego fotograficzna sesja ślubna powinna być wyjątkowa. Nie może być wykonana przez przypadek, w pośpiechu. Musi jej towarzyszyć chęć, dobry nastrój i chwila wolnego czasu. Kiedy najlepiej umówić się na sesję ślubną? Jakie miejsce będzie najbardziej odpowiednie na plener ślubny?

Przyjemność, uczucia, emocje i piękno

Sesja ślubna oznacza przyjemność. Jej zadaniem jest uwiecznienie zawarcia małżeństwa, pokazanie szczęścia i emocji Pary Młodej. Ogromne znaczenie ma wybór miejsca na plener, a także i czas, w którym sesję należy wykonać. Dobra sesja plenerowa zajmuje przynajmniej dwie godziny. I nie ma na nią zazwyczaj czasu w dniu ślubu. Fotograf może jednak zaproponować wykonanie kilku zdjęć w dostępnych na szybko plenerach, w ogrodzie domu weselnego, restauracji. Lecz te zdjęcia powinny być tylko wstępem. Na sesję plenerową warto więc umówić się nawet kilka dni po ślubie. Dlaczego? Para Młoda jest mniej zestresowana, bardziej naturalna, ma zdecydowanie więcej czasu i nie się martwić o białą suknię czy garnitur. Na spokojnie można też wybrać odpowiedni plener – samodzielnie lub z pomocą wykwalifikowanego fotografa.Sesja ślubna w kilku miejscach

Na sesję plenerową warto wybrać kilka różnych miejsc. Nie mogą jednak być zbyt oddalone od siebie. Taka sesja będzie wtedy urozmaicona i przede wszystkim oryginalna. Można wpleść w nią wspólne zainteresowania – gra w szachy, wizyta w stadninie koni, w porcie jachtowym, w aeroklubie. Najbardziej odpowiednim miejscem na sesję ślubną jest to, w którym Para Młoda czuje się swobodnie i naturalnie. Mogą być otwarte przestrzenie w otoczeniu przyrody, we wnętrzach pałacu albo ekskluzywnego hotelu. Dla innej pary idealnym miejscem będzie dworzec kolejowy, ruiny, plac zabaw. Para Młoda może wybrać się do wesołego miasteczka na karuzelę. Ślubną sesją fotograficzną rządzą uczucia i emocje, tło jest tylko dodatkiem do niej. Nie macie pomysłu na plener ślubny? Możecie zdać się na profesjonalistę. Każdy fotograf potrafi dobrać odpowiedni plener. Opowiedzcie mu trochę o sobie, a na pewno wymyśli ciekawy plener.

Sekret pięknych zdjęć z pleneru

Sekret pięknych zdjęć z pleneru? Jest banalnie prosty. Para Młoda musi tylko znaleźć czas dla fotografa – wyjaśniają specjaliści ze Studia fotograficznego FOTO MOLLY w Kielcach. – Może jest to banalne, ale bardzo prawdziwe. Pośpiech jest tutaj złym doradcą. Dlatego warto w takiej wyjątkowej sytuacji naprawdę zwolnić. Trzeba się wyluzować i zapomnieć na chwilę o wszystkim.

Ważne jest bowiem poddanie się temu, co widzi obiektyw…

Opracowanie:
Kielce, Krakowska 15
tel. 798 891 717
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz