Materiał Partnera

Nie tylko OC, czyli w jaki sposób właściwie ubezpieczyć samochód?

Nie tylko OC, czyli w jaki sposób właściwie ubezpieczyć samochód?

Obowiązkowa polisa OC to nierzadko jedyna ochrona pojazdu, na jaką decydują się właściciele samochodów osobowych i nie tylko. Takie ubezpieczenie jest skuteczne, jednak wyłącznie w wybranych sytuacjach. Na drogach bardzo często dochodzi jednak do rozmaitych zdarzeń, które mogą być problematyczne dla kierowcy i narazić go na spore straty finansowe. Jak uniknąć takich kłopotów i wybrać właściwe ubezpieczenie?

OC w atrakcyjnej cenie

Dla wielu kierowców polisa OC to spory wydatek, który musi być jednak opłacony w celu możliwości legalnego poruszania się samochodem po drogach publicznych. W myśl nowych przepisów nawet auta znajdujące się na parkingach i takie, które nie są używane przez swoich właścicieli, także powinny zostać ubezpieczone. Zakres ochrony w tym wypadku jest jednak stosunkowo niewielki, dlatego warto rozważyć dokupienie dodatkowych pakietów. Samo OC może być jednak kosztowne, czego jednak da się uniknąć, korzystając z oferty dobrego biura ubezpieczeń.

Sprawdzona agencja przygotuje przynajmniej kilkanaście propozycji ubezpieczenia OC dla samochodu, co pozwoli wybrać ofertę najkorzystniejszą i przystępną cenowo. W taki właśnie sposób działa Kancelaria Ubezpieczeniowa Domena, która świadczy usługi w zakresie sprzedaży polis ubezpieczeniowych m.in. związanych z ochroną pojazdów mechanicznych. Możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku zdarzeń drogowych np. z winy właściciela pojazdu czy chociażby wskutek kradzieży wymaga jednak rozbudowy polisy. OC w takiej sytuacji może być niewystarczające – o czym jeszcze warto pamiętać?

AC, NNW i nie tylko

Najpopularniejszym dodatkowym ubezpieczeniem samochodu jest autocasco. Popularne AC może ochronić np. przed kradzieżą, gwarantując wypłatę należnego odszkodowania po stracie auta. W zależności od konstrukcji danej polisy będzie ona mogła stanowić skuteczne zabezpieczenie również na wypadek zdarzeń losowych polegających chociażby na uszkodzeniu pojazdu przez powódź lub pożar. Warto też chronić życie i zdrowie swoje oraz pasażerów, decydując się na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW.

Dobrym rozwiązaniem jest też pakiet assistance, który pomoże w problematycznych sytuacjach w trasie i nie tylko. Dzięki niemu nawet przy kłopotliwej awarii uda się uzyskać należną pomoc w krótkim czasie, co może być dla wielu kierowców zbawienne. Jak zatem kompleksowo ochronić pojazd i właściwie go ubezpieczyć? Przede wszystkim ważny jest wybór agencji ubezpieczeniowej, która będzie w stanie przygotować szereg ofert. Spośród wszystkich propozycji wskaże nam najbardziej odpowiadające naszym potrzebom oraz oczekiwaniom, zapewniając tym samym skuteczne ubezpieczenie samochodu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz