Materiał Partnera

Nie tylko leczenie – kiedy warto odwiedzić gabinet weterynaryjny?

Nie tylko leczenie – kiedy warto odwiedzić gabinet weterynaryjny?
Opieka nad zwierzęciem domowym to szereg obowiązków, o których odpowiedzialny właściciel powinien pamiętać. Wizyty w gabinecie weterynaryjnym nie powinny być jedynie ostatecznością w sytuacjach kryzysowych, kiedy niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia konkretnych chorób. W jakim zatem jeszcze celu należy wraz ze swoim pupilem odwiedzać weterynarza?

Działania profilaktyczne

Zastosowanie rekomendowanych rozwiązań w ramach profilaktyki weterynaryjnej pozwala uniknąć wielu problematycznych schorzeń u domowego zwierzęcia. Specjalista jest w stanie bowiem doradzić wybór odpowiednich środków gwarantujących znaczne ograniczenie problemów z różnego rodzaju pasożytami, w tym m.in. pchłami czy kleszczami. W przypadku tych ostatnich nierzadko jednak konieczne jest ich usunięcie – czynność tę warto powierzyć weterynarzowi, co pozwoli uniknąć kłopotliwych powikłań związanych z niewłaściwym wyjęciem kleszcza.

W gabinecie weterynaryjnym można też z powodzeniem obciąć pazury kota lub psa, zakupić preparaty do higieny zębów przeznaczone dla zwierząt domowych czy nawet specjalistyczne szampony. Działania profilaktyczne w sposób profesjonalny przeprowadza przychodnia weterynaryjna Aba-Vet s.c., która może jednak zająć się również leczeniem pupila, ale nie tylko. Bardzo istotne są szczepienia – to jeden z głównych powodów, dla których warto odwiedzać wraz z pupilem gabinet weterynarza. Kiedy jeszcze dobrze jest się udać do specjalisty?

Badania i diagnostyka

Jeśli zauważymy u zwierzaka objawy chorobowe, konieczne jest udanie się do przychodni weterynaryjnej. Odpowiednio wyposażone punkty są w stanie na miejscu przeprowadzić kompleksowe badania, w tym m.in. USG, EKG czy badanie uszu otoskopem. Do świadczonych usług zalicza się też diagnostykę laboratoryjną, która realizowana może być za pomocą nowoczesnej aparatury IDEXX. Dzięki temu wynik otrzymywany jest w bardzo krótkim czasie, co pozwala szybko postawić trafną diagnozę i rozpocząć właściwe leczenie.

Do gabinetu weterynaryjnego regularnie należy też udawać się w celu dbania o jamę ustną pupila poprzez różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne. Jednym z nich jest ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, które będzie doskonałym rozwiązaniem m.in. dla psa. Należy też pamiętać, że weterynarz jest w stanie pomóc w sytuacji, gdy występują problemy żywieniowe. Pomoc z zakresu dietetyki pozwoli wybrać właściwą karmę dla zwierzęcia domowego, a także dopasować konkretne preparaty witaminowe. Gabinet weterynaryjny warto odwiedzić również w celu przeprowadzenia konsultacji behawioralnych. Dzięki nim pies czy kot lepiej będzie umiał wyrażać swoje potrzeby i jednocześnie nie będzie wykazywał kłopotliwych nawyków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz