Materiał Partnera

Nauka przez zabawę – odkrywając talenty dzieci w przedszkolu!

Nauka przez zabawę – odkrywając talenty dzieci w przedszkolu!

Psychologowie, pediatrzy, a także pedagodzy wzywają rodziców, aby szczególną uwagę zwrócili na rozwój swoich dzieci w wieku przedszkolnym. To już wtedy można odkryć predyspozycje i zainteresowania pociech, które rozwijane mogą w przyszłości zdeterminować całe życie młodej osoby. W tym celu warto wybierać niepubliczne placówki, które wdrażają innowacyjne i sprawdzone programy nauczania. Wiele z nich opartych jest o zabawę… Dowiedz się dlaczego!

Dlaczego warto wybierać dla dzieci niepubliczne przedszkola?

Niepubliczne przedszkola warto wybierać nie tylko ze względu na często wysoką infrastrukturę, czy też inne udogodnienia dla rodziców oraz dzieci. Przede wszystkim ich wybór to inwestycja w prawidłowy i co warto podkreślić szybki rozwój psychoruchowy pociech. Najlepsze placówki opracowują bowiem specjalne programy zajęć, które stymulują zindywidualizowany rozwój dziecka, wraz z odkrywaniem jego talentów oraz predyspozycji. Często zatem dzieci, które trafiają do szkół z niepublicznych przedszkoli, stają się klasowymi liderami, łatwo nawiązując kontakty, czy osiągając wybitne osiągi w nauce. Pamiętać warto zatem o tym, że inwestowanie w naukę to najlepsze, co rodzić oprócz miłości i wsparcia, może zagwarantować swojemu dziecku. Jeśli stoisz przed trudną decyzją wysłania maluszka do przedszkola, koniecznie skontaktuj się m.in. ze specjalistami pedagogicznymi z Przedszkola Niepublicznego LIWENA. To oni rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości, biorąc pod swoje skrzydła dziecko, które uzyska najwyższy poziom profesjonalnej opieki podczas nieobecności rodzica.

Rola zabawy w nauczaniu

O roli zabawy w nauczaniu można przeczytać wiele publikacji naukowych oraz książek pedagogicznych. Naukowcy dowiedli bowiem, że plastyczny umysł małego człowieka znacznie lepiej przyswaja wiedzę i różnego rodzaju umiejętności, dzięki praktycznym zajęciom, połączonym często z zabawą. W ten sposób nauka nie tyle staje się atrakcyjniejsza, ale bardziej wydajna i mniej męcząca. Dziecko po kilku godzinach w przedszkolu jest wciąż wypoczęte i gotowe do nowych wyzwań w kolejnym dniu. W ten sposób rozwiązany jest zatem również często występujący problem braku chęci uczestnictwa pociechy w przedszkolu.

Warto wiedzieć! Szczególną rolę zabawy w nauce, zauważa się przy zajęciach języka angielskiego dla najmłodszych.

Jakie programy nauczania są skuteczne?

Programów nauczania przedszkolnego jest wiele. Warto jednak wybierać niepubliczne placówki, które stosują te sprawdzone i przede wszystkim stawiające na rozwój predyspozycji/talentów danego dziecka. Programy powinny zatem opierać się o pracę w grupie, wspomnianą zabawę, ale i również o zindywidualizowane podejście do każdego małego ucznia z osobna. Tu warto zapoznać się szerzej z takimi metodologiami, jak: Program Glottodydaktyki prof. B. Rocławskiego, program „Odmiennej metody czytania”; program wychowawczo-profilaktyczny „Spójrz inaczej”; czy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci „Przyjaciel Zippiego”. Ważny jest też Program Dziecięcej Matematyki, który znacznie wpływa nie tylko na rozwój umiejętności matematycznych, ale też na pamięć długotrwałą oraz na logiczne myślenie. To właśnie takie metodologie pozwalają rozwijać wyobraźnię, która jest źródłem talentów… 

Opracowanie:
Szczecin, al. Wojska Polskiego 85
tel. 91 422 03 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz