Materiał Partnera

Nauka poprzez zabawę, czyli jak zachęcić dzieci do zgłębiania wiedzy

Nauka poprzez zabawę, czyli jak zachęcić dzieci do zgłębiania wiedzy

Dawniej liczyły się jedynie oceny w szkole, a zajęć dodatkowych było niewiele. Dziś dzieci zdecydowanie mocniej rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności. Rodzice są w tej kwestii bardziej świadomi i chętnie wysyłają swoje pociechy na zajęcia, które będą dla nich zarówno dobrą zabawą, jak i możliwość zgłębienia wiedzy i zyskania zupełnie nowych umiejętności. W ostatnich latach dużą popularnością w tym zakresie cieszy się robotyka. W czasie takich zajęć dzieci samodzielnie budują robota, a następnie go programują, co pozwala zakończyć ciężką pracę świetną zabawą. Zajęcia takie mogą mieć charakter indywidualny, rodzinny, ale często zapraszane są również przedszkola i szkoły.

Kursy z robotyki dla dzieci

Oferowane na rynku kursy z robotyki wykorzystują to, co dzieci lubią najbardziej. Pojawiają się więc klocki Lego, z których tworzy się imponujące roboty. Taka nauka poprzez zabawę jest w stanie zachęcić dzieci do nauki, sprawić, że same będą chciały zacząć zgłębiać konkretne zagadnienia, bo dostrzegą, jak wiele radości można w tym znaleźć i jak ciekawe może to być. Podstawy robotyki, które prezentowane są najmłodszym na warsztatach, to wstęp do budowania dalszego zainteresowania. Na tego rodzaju warsztatach dzieci uczą się współdziałania w grupie, rozwijają również swoje umiejętności matematyczne, programistyczne, informatyczne, uczą się logicznego i kreatywnego myślenia. A przy tym świetnie się bawią.

Oferty dla szkół i przedszkoli

Wiele dzieci chętnie stworzy własne roboty. To nie lada frajda, szczególnie jak zacznie on działać zgodnie z naszymi wytycznymi. Firmy oferujące takie szkolenia, kierują swoją ofertę również do szkół i przedszkoli. Wówczas odwiedzają daną placówkę w umówionym czasie. Dzieci dzielone są na grupy, z których każda otrzymuje zestaw klocków lego oraz iPada. Na podstawie animacji dowiadują się co muszą krok po kroku wykonać. Zajęcia są zwykle zróżnicowane pod kątem różnych grup wiekowych.

Budowa robota to nie lada gratka, a dzieci posiadają ogromną wyobraźnie, która przydaje się w pracach konstrukcyjnych wymagających często kreatywnego myślenia. Dlatego takie zajęcia są świetnym rozwiązaniem dla dzieci w różnym wieku, które chcemy zainteresować nauką. W wielu przypadkach okazuje się właśnie, że rozpoczęcie nauki poprzez zgłębianie zainteresowań pozwala poprawić wyniki w szkole. A robotyka może stać się pasją.

Opracowanie:
Legnica, Marsa 18 lok. 9
tel. 575 846 859
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz