Materiał Partnera

Naturalny czy syntetyczny? Jaki wosk do karoserii polecają specjaliści z Diamond Car Detailing?

Naturalny czy syntetyczny? Jaki wosk do karoserii polecają specjaliści z Diamond Car Detailing?

Woski to najpopularniejsze kosmetyki samochodowe wykorzystywane przede wszystkim do odświeżenia i zabezpieczenia powierzchni lakieru. Obecnie można spotkać się z ich 2 głównymi odmianami – naturalną oraz syntetyczną. Choć trudno jednoznacznie stwierdzić, która z propozycji jest lepsza, to warto wiedzieć o tym, że każdy z przedstawionych produktów pozwala uzyskać nieco. Z jakimi zatem informacjami na ten temat trzeba się zapoznać?

Charakterystyka wosków naturalnych

Skład produktów pochodzenia naturalnego opiera się gównie na carnaubie. Taki stan rzeczy wynika oczywiście z faktu, że jest to najmocniejszy wosk występujący w przyrodzie. Na szeroką skalę jest on wykorzystywany m.in. w car detailingu, gdzie służy do renowacji i zabezpieczenia karoserii. Co do zasady – regularne stosowanie wosków naturalnych gwarantuje wiele korzyści. Produkty tego typu pozwalają uzyskać niezwykle ciekawy efekt. Wosk zapewnia optymalną śliskość lakieru, a także doskonale wydobywa jego kolorystyczną głębię.

Samochód poddany takiemu zabiegowi prezentuje się zjawiskowo, a to właśnie na tym najbardziej zależy wszystkim pasjonatom motoryzacji. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Diamond Car Detailing, ważną zaletą produktów pochodzenia naturalnego jest także to, że tworzą one szczelną barierę ochronną – odporną na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Ponadto woski naturalne charakteryzują się też bardzo przyjemnym zapachem, co odróżnia je od syntetycznych odpowiedników. Co jeszcze warto wiedzieć?

Woski syntetyczne, czyli co?

W składzie wyrobów syntetycznych znajdują się m.in. związki polimerowe, a działanie produktu opiera się na reakcjach chemicznych pomiędzy woskiem i lakierem. Z technicznego punktu widzenia każdy wosk syntetyczny zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony – zarówno przed różnego rodzaju opadami atmosferycznymi, jak i przede wszystkim przed niszczącym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Obecnie na rynku można spotkać się przynajmniej z kilkoma rodzajami produktów syntetycznych, które różnią się od siebie konkretnymi właściwościami.

Niektóre z nich mają lepsze parametry hydrofobowe, a inne natomiast lepiej uwydatniają głębię lakieru. Specjaliści z branży, do których z pewnością zaliczają się pracownicy firmy Diamond Car Detailing są również absolutnie zgodni co do tego, że nakładanie wosków syntetycznych jest najlepszą opcją w okresie zimowym, kiedy lakier samochodu jest szczególnie narażony na szkodliwe działania. Należy też zaznaczyć, że choć woskowania rzeczywiście można podjąć się samodzielnie, to trzeba liczyć się z tym, iż uzyskane rezultaty mogą nieco odbiegać od pierwotnych założeń. Dlatego też zadanie to warto powierzyć doświadczonym fachowcom od car detailingu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz