Materiał Partnera

Naturalne kosmetyki z Nowej Zelandii

Naturalne kosmetyki z Nowej Zelandii

Kosmetyki pochodzące z Nowej Zelandii stają się coraz popularniejsze – dzieje się tak ze względu na ich interesujący skład, w którym najczęściej znajduje się tzw. Manuka. Rosnący na nowozelandzkich terenach krzew jest elementem wielu wyrobów kosmetycznych, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami i skutecznością w działaniu. Jakie dokładnie kosmetyki z Nowej Zelandii warto zakupić i czym jeszcze się wyróżniają?

Manuka – miód i nie tylko

Manuka wielu osobom kojarzy się z nowozelandzkim miodem – słusznie, bowiem jest on produktem charakterystycznym dla wyspiarskiego państwa. Jest on szeroko wykorzystywany w wielu środkach kosmetycznych, do których zaliczyć można m.in. balsam pierwszej pomocy. W jego składzie znajduje się właśnie miód Manuka, który pozytywnie wpływa na regenerację skóry, efektywnie przyspieszając cały proces. Łagodzi też stany zapalne oraz zapewnia kompleksowe odżywienie i nawilżenie skóry. Dzieje się tak dzięki dostarczeniu przez balsam niezbędnych przeciwutleniaczy, ale też witamin, minerałów i protein.

Miód Manuka pochodzący z Nowej Zelandii stosowany jest także w kosmetykach dla dzieci. Za ich pomocą możliwa jest pielęgnacja delikatnej skóry dziecka – doskonale sprawdzą się w tym zakresie mydła, olejki do masażu czy kremy. Znaleźć je można w ofercie firmy Newbay.eu, która jest oficjalnym dystrybutorem oryginalnych kosmetyków nowozelandzkich. Oprócz miodu Manuka w wyrobach znaleźć można także inne, charakterystyczne dla tego kraju składniki – jakie dokładnie i czym się wyróżniają?

Wyjątkowe kosmetyki

Kosmetyki nowozelandzkie są przede wszystkim produktami naturalnymi, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o występowanie alergii skórnych czy podrażnień. Poszczególne wyroby mogą działać również przeciwgrzybiczo i antyseptycznie, co wykazuje np. olejek Manuka. Istotne jest, by był on produkowany w Nowej Zelandii – tylko na jej terenie rośnie bowiem prawdziwy i zapewniający odpowiednie właściwości krzew Manuka. Olejek świetnie sprawdzi się nie tylko na grzybicę, ale też egzemę czy rany, łagodząc skutecznie wszelkie infekcje skóry i mając również szerokie zastosowanie w dermatologii. Ciekawym produktem są też wyroby związane z nowozelandzkim miastem Rotorua.

Zaliczyć można do nich m.in. błoto termalne, z którego stworzyć można wyjątkową maseczkę. Niezwykle ciekawy jest skład tego kosmetyku – zawiera on bowiem zawiesinę błota termalnego w wodzie mineralnej pochodzącej prosto z nowozelandzkich gejzerów. Dzięki temu wyrób obfituje w minerały, skutecznie oczyszczając oraz odtruwając skórę. Warto wspomnieć też o innych kosmetykach nowozelandzkich, do których zaliczają się naturalne produkty w postaci mleczka czy kremu do rąk. Warto zatem postawić na wyroby kosmetyczne pochodzące z wyspiarskiego państwa – ich stosowanie zapewnia wyjątkowe rezultaty, są także bezpieczne, ekologiczne i oparte na naturalnych składnikach dostępnych tylko w Nowej Zelandii.

Opracowanie:
Świerklaniec, Główna 90
tel. 32 258 36 07
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz