Artykuł sponsorowany

Narzędzia do warsztatu. Co trzeba kupić?

Narzędzia do warsztatu. Co trzeba kupić?

W każdym warsztacie samochodowym, obok nowoczesnego sprzętu, potrzebne są podstawowe narzędzia. Klucze, śrubokręty i młotek – to zestaw obowiązkowy. Ale lista zakupów jest trochę dłuższa.

Klucze do sukcesu

Do różnego rodzaju napraw potrzebne będą klucze płaskie. Te klucze używane są zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Klucze płaskie najczęściej kupuje się w zestawach. Przed zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na liczbę kluczy w zestawie, ale też na ich wykonanie i producenta. Przyzwoity zestaw kluczy powinien kosztować powyżej 60 zł. Do warsztatu najlepiej kupować klucze renomowanych firm, które długo będą nam służyć, nawet jeśli będziemy używać ich codziennie. Niezbędne są też klucze nasadowe. Dobierając je, należy pamiętać o grzechotce, ułatwiającej korzystanie z nasadek. Najlepiej wybrać grzechotki o małym skoku roboczym. Klasyczne klucze nasadowe wykonane są ze stali chromowo-wanadowej. Na rynku są jednak także nowocześniejsze rozwiązania przygotowane z myślą o profesjonalnych mechanikach. Podobnie jak w przypadku kluczy płaskich, podczas zakupów warto zwrócić uwagę na producenta narzędzi. Klucze nasadowe są droższe – jeśli zależy nam na porządnych narzędziach, za zestaw trzeba będzie zapłacić powyżej 100 zł.

Szczypce i śrubokręty

Naprawy wykonywane w warsztacie często wymagają użycia śrubokrętów. Na rynku jest wiele narzędzi tego typu, przeznaczonych do różnego rodzaju prac. Mamy do dyspozycji śrubokręty między innymi do prac związanych z elektryką, do prac budowlanych, ślusarskich i zegarmistrzowskich. Najważniejsze to dopasować narzędzia do charakteru naszej pracy. Często przyda się więcej niż jeden komplet śrubokrętów. W równie wielu wariantach występują szczypce. Każde z nich są przeznaczone do innego rodzaju prac. W warsztacie samochodowym najbardziej przydadzą się szczypce nastawne, zaciskowe i uniwersalne oraz cęgi do cięcia. Warto kupić też szczypce do zakładania i zdejmowania zacisków i opasek rozprężonych.

Od prostych po skomplikowane

Narzędziem, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie, jest młotek. Sprawdzi się on przy wielu prostych i bardziej skomplikowanych naprawach. Młotek można kupić już za kilka złotych, ale niektóre modele kosztują znacznie powyżej 100 zł – solidny młotek to pozycja obowiązkowa. Kompletując wyposażenie warsztatu samochodowego, najlepiej skorzystać z usług firmy zajmującej się sprzedażą profesjonalnych narzędzi ręcznych. Takim przedsiębiorstwem jest Narzędziowiec. Firma ma duże doświadczenie w branży. Oferuje narzędzia najlepszych firm, które sprawdzą się w każdym warsztacie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz