Artykuł sponsorowany

Narzędzia diagnostyczne rekomendowane dla sieci PROFINET

Narzędzia diagnostyczne rekomendowane dla sieci PROFINET

Sieć PROFINET to bardzo nowoczesny standard dla automatyki. W bardzo prosty sposób pozwala na integrację i realizację automatyki procesowej, a także sprawnie umożliwia sterowanie napędami. Aby zachować jej najwyższy standard jakości i wykluczyć wszelkie zakłócenia, warto regularnie korzystać z narzędzi diagnostycznych dla sieci PROFINET. W naszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania.

Jak wygląda diagnostyka i konfiguracja sieci PROFINET?

W standardzie PROFINET została zawarta wielopoziomowa diagnostyka, pozwalająca na błyskawiczną lokalizację i skuteczne usunięcie wszelkich usterek. Jeżeli wystąpi błąd, to uszkodzone urządzenie IO-Device wygeneruje samoistnie alarm diagnostyczny w sterowniku, następnie alarm wywoła odpowiednią procedurę w jego programie, co jest podstawą właściwej reakcji na pojawienie się błędu. Czasem jednak należy skorzystać z zaawansowanych narzędzi diagnostycznych dla sieci PROFINET.

Przegląd narzędzi diagnostycznych dla sieci PROFINET

Ważnym narzędziem diagnostycznym dla sieci PROFINET jest PROFINET-Inspektor NT. To urządzenie, które sprawdzi się w celu szybkiej diagnostyki, jak również stałego monitoringu. Bywa stosowane także jako narzędzie do uruchomienia i certyfikacji nowych instalacji. Wszystkie zdarzenia są rejestrowane, sumowane i zapisywane – i to dla każdego urządzenia w sieci przemysłowej. Jest to narzędzie diagnostyczne dla sieci PROFINET, które skutecznie wykrywa parametry odzwierciedlające stan jakości połączenia, czyli obciążenie sieci, przepustowość danych, częstotliwość odświeżania, przerwy w pakietach, fluktuacja danych.

Najważniejsze funkcje urządzenia PROFINET-Inspektor NT to: obciążenie sieci wyświetlane z dokładnością do milisekundy, statystyka fluktuacji pakietów, aktywacja alarmu w przypadku nieznanego urządzenia, szybki przegląd sieci, ciągłość monitorowania nawet przy bardzo dużych obciążeniach, tworzenie raportów, synchronizacja z czasem serwera. Świetna funkcjonalność tego narzędzia pozwala utrzymać sieć w doskonałej kondycji.

Gotowe zestawy diagnostyczne

W przypadku narzędzi diagnostycznych dla sieci PROFINET – podobnie jak w sieci PROFIBUSmożemy zaopatrzyć się również w profesjonalny zestaw diagnostyczny PROFINET Diagnostic Set, pozwalający na kompleksową diagnostykę warstwy fizycznej i logicznej, a także EMC. W skład zestawu wchodzą urządzenia umożliwiające skuteczną diagnostykę, monitoring sieci, prace serwisowe, badanie stabilności i wykonanie audytu sieci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz