Materiał Partnera

Naprawy i serwis podzespołów samochodów marki Ford

Naprawy i serwis podzespołów samochodów marki Ford

Ford to jeden z bardzo popularnych w Polsce producentów pojazdów. To właśnie ta marka oferuje swoim klientom zarówno wygodne auta rodzinne, jak i kompaktowe, miejskie samochody czy funkcjonalne pojazdy dostawcze. W wielu pojazdach tego typu występują charakterystyczne rozwiązania konstrukcyjne, których naprawę i serwisowanie warto powierzyć specjalistycznemu warsztatowi. Czym dokładnie może się on zająć?

Skrzynia biegów PowerShift

Wyposażona w dwa niezależne sprzęgła przekładnia występująca w wariancie oferującym sześć przełożeń to skrzynia biegów, którą znaleźć można w wielu pojazdach marki Ford. Automatyczna przekładnia charakteryzuje się wysoką kulturą pracy, płynną zmianą biegów i zapewnia ekonomiczną jazdę, jednak niezbędne jest jej właściwe serwisowanie. Jest to zadanie dla specjalistycznego warsztatu, który zajmuje się głównie samochodami Ford. Jedną z podstawowych usług świadczonych w tym punkcie jest wymiana oleju w skrzyni biegów typu PowerShift.

Brak zrealizowania tej czynności serwisowej może skutkować poważnymi uszkodzeniami przekładni. Objawy w postaci szarpania, ślizgania, opóźnioną zmianą biegów lub nawet brakiem możliwości poruszania się pojazdem to problemy wynikające z zaniedbań w zakresie wymiany oleju w skrzyni PowerShift. Czynność tę wykona Ford Sławek – Niezależny Serwis Ford, który jest w stanie podjąć się też naprawy tego typu przekładni. Skomplikowane czynności z tym związane dobrze jest powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy zajmują się naprawą pojazdów marki Ford. Co jeszcze są w stanie zrealizować dla klienta?

Właściwa diagnostyka

Kluczowe w rozpoznawaniu problemów związanych z działaniem pojazdów marki Ford jest odpowiednia diagnostyka. Specjalistyczne warsztaty zajmujące się samochodami tego producenta dysponują odpowiednim oprogramowaniem, które jest dedykowane do konkretnych modeli. Pozwala to uzyskać informacje przekazywane przez komputer pokładowy i wszelkie czujniki, dzięki czemu szybko diagnozowane jest źródło usterki. Oprócz właściwego interfejsu diagnostycznego specjaliści dysponują też kwalifikacjami i doświadczeniem, które nierzadko są nieocenione.

Pozwalają one zająć się zarówno wspomnianymi już skrzyniami biegów, ale także elektroniką w autach marki Ford. Kompleksowe usługi obejmują również naprawę zawieszenia i regenerację kluczowych podzespołów, takich jak wtryskiwacze oraz pompy. Warto zatem postawić na nieautoryzowany serwis Ford, który jest w stanie przeprowadzić szereg napraw oraz kompletną diagnostykę z wykorzystaniem oprogramowania dedykowanego do pojazdów tej właśnie marki. Dzięki temu samochód pochodzący z oferty amerykańskiego producenta będzie właściwie serwisowany oraz naprawiany.

Opracowanie:
Katowice, gen. Grota Roweckiego 49A
tel. 32 203 95 46
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz