Materiał Partnera

Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodu – kiedy i gdzie warto je zrealizować?

Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodu – kiedy i gdzie warto je zrealizować?

Stłuczka parkingowa czy poważna kolizja – niezależnie od charakteru zdarzenia drogowego najczęściej jego skutkiem jest uszkodzenie nadwozia samochodu. W celu przywrócenia jego właściwego stanu przeprowadzić można profesjonalne naprawy blacharsko-lakiernicze. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego warsztatu zajmującego się takimi usługami – co może on zaproponować swoim klientom?

Wgniecenia, rysy i inne uszkodzenia nadwozia

Nawet przy standardowej eksploatacji samochodu z czasem zaczynamy dostrzegać różnego rodzaju uszkodzenia nadwozia. Wynikają one chociażby z nieuwagi innych uczestników ruchu, którzy np. w trakcie manewru parkowania doprowadzają do kontaktu swojego auta z innym. Powoduje to zniszczenie elementów karoserii – najczęściej nieestetycznie wyglądających zarysowań. Ich usunięcie poprzez woskowanie może nie przynosić oczekiwanych rezultatów, dlatego w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest naprawa blacharsko-lakiernicza.

Podejmie się jej Auto-Mix – warsztat, który jest w stanie zadbać o przywrócenie świetnego wyglądu elementom karoserii poważnie zniszczonym w zdarzeniach drogowych. Usługi dotyczą jednak również niewielkich wgnieceń, które powstały wskutek uderzenia punktowego. Niekiedy udaje się je zlikwidować bez konieczności ponownego malowania elementu, co jednak możliwe jest wyłącznie w doskonale wyposażonych zakładach blacharsko-lakierniczych. Kiedy jeszcze warto zgłosić się do specjalistów w celu naprawy nadwozia?

Problematyczna rdza

Sporym kłopotem wielu użytkowników pojazdów jest rdza. Pojawia się ona na karoserii z różnych przyczyn – może to być zarówno wada konstrukcyjna, jak i niewłaściwie przeprowadzona wcześniej naprawa blacharsko-lakiernicza. Profesjonalny zakład zajmujący się takimi usługami dokładnie oczyści wybrany element, a potem zabezpieczy go przed pojawieniem się korozji. Tego typu czynności są związane również z ponownym lakierowaniem fragmentów nadwozia.

Malowanie nie należy do czynności prostych, a dodatkowo wymaga specjalistycznego sprzętu. Z tego względu warto postawić na zakład blacharsko-lakierniczy, który dysponuje nowoczesną, bezpyłową komorą lakierniczą. W takim miejscu lakier trafia na elementy karoserii niezwykle precyzyjnie i profesjonalnie, gwarantując idealne dopasowanie do odcienia całego nadwozia. Dzięki temu odzyskujemy atrakcyjny wygląd samochodu, który nie nosi żadnych oznak udziału w zdarzeniu drogowym powodującym uszkodzenie zewnętrznej części auta. Należy przy tym pamiętać, że naprawa blacharsko-lakiernicza wykonana niepoprawnie może być nie tylko problemem powodującym pojawienie się korozji, ale jest też niebezpieczna, obniżając parametry ochronne karoserii. Z tego względu warto auto powierzyć doświadczonym fachowcom.

Opracowanie:
Cząstków Mazowiecki 104
tel. 501 692 986
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz