Artykuł sponsorowany

Naprawy bieżące urządzeń transportu bliskiego – co najczęściej obejmują?

Naprawy bieżące urządzeń transportu bliskiego – co najczęściej obejmują?

Intensywnie eksploatowane urządzenia transportu bliskiego wymagają regularnej konserwacji, jednak nawet przy dbaniu o maszyny nierzadko dochodzi do ich uszkodzenia. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie napraw bieżących. Podesty ruchome, dźwigniki czy żurawie to urządzenia transportu bliskiego, które nie są łatwe w serwisowaniu. Jakie najczęściej prace w tym zakresie są realizowane przez specjalistów?

Diagnostyka, czyli znalezienie źródła problemu

Każde uszkodzenie urządzenia transportu bliskiego to spory problem dla właściciela. Najczęściej są to maszyny w ciągłym użytku, których unieruchomienie powoduje straty związane z brakiem ciągłości pracy. Szybkie przeprowadzenie napraw bieżących w dużej mierze uwarunkowane jest poprawnie przeprowadzoną diagnostyką. Specjaliści zajmujący się serwisem żurawi, podestów ruchomych, dźwigników i wózków jezdniowych (HDS, hakowce, wózki widłowe), wykonają dokładne oględziny sprzętu, kontrolując jego stan techniczny i tym samym znajdując w krótkim czasie źródło problemu z działaniem maszyny.

Często usterka związana jest z elektroniką. Diagnostyka w tym wypadku wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi serwisowych, co pozwala dokładnie sprawdzić działanie układu. Usługi w tym zakresie zrealizuje E&h Serwis – firma, która zajmuje się m.in. naprawami bieżącymi urządzeń transportu bliskiego, do których zaliczają się żurawie, podesty ruchome, dźwigniki i wózki jezdniowe (HDS, hakowce, wózki widłowe). Do najważniejszych układów w tego typu maszynach zalicza się hydraulika. Co dokładnie w przypadku wykrycia jej usterki są w stanie zrobić fachowcy?

Problemy z układem hydraulicznym

Sprawnie działający układ hydrauliczny daje możliwość korzystania z urządzeń transportu bliskiego bezpiecznie i zgodnie z ich przeznaczeniem. W żurawiach, dźwignikach czy podestach ruchomych nierzadko dochodzi do uszkodzenia właśnie hydrauliki. Naprawy bieżące obejmują w tym zakresie reperację układów zasilania hydraulicznego, siłowników czy rozdzielaczy hydraulicznych. Specjaliści zajmujący się naprawą urządzeń transportu bliskiego często przeprowadzają też zakuwanie i dorabianie węży hydraulicznych.

Wymianie w ramach napraw bieżących takich maszyn podlegają również tuleje obrotu, które nierzadko wykorzystywane są w popularnych urządzeniach HDS. Specjaliści zajmujący się urządzeniami transportu bliskiego mogą serwisować także ich systemy sterowania. Niełatwe zadania z tym związane należy powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy poradzą sobie z wyeliminowaniem usterki w każdym typie urządzenia transportu bliskiego. Pozwoli to w krótkim czasie przywrócić jego doskonały stan techniczny, co z kolei wpłynie na skrócony czas wykluczenia maszyny z użytku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz