Artykuł sponsorowany

Naprawa starych mebli – dlaczego i kiedy się opłaca?

Naprawa starych mebli – dlaczego i kiedy się opłaca?

Czy masz w domu ukochaną sofę lub krzesło, które zostały nadgryzione zębem czasu? Chcesz odświeżyć wnętrza, ale nie masz serca, aby pozbyć się starej zabudowy meblowej? Zamiast kupować nowe, niskiej jakości, meble ze sklepów sieciowych, warto zainwestować w renowację starego. Jeżeli uszkodzenia wewnętrzne są minimalne, odnowienie mebla może naprawdę się opłacić.

Wartość sentymentalna

Czy jesteś bardzo przywiązany do starej sofy lub krzesła? Być może to piękne dzieło Art Deco z lat 30, które ma nie tylko wartość sentymentalną, ale jest również przedmiotem kolekcjonerskim. Przywrócenie kosztownego umeblowania do stanu sprzed lat jest dużym wyzwaniem, ale dobry tapicer, taki jak Andrzej Kłosek, podoła temu wyzwaniu. Podstawowym wyznacznikiem opłacalności naprawy jest to, czy konstrukcja mebla jest w dobrym stanie lub czy można ją łatwo naprawić. Jeżeli sofa lub krzesło ma idealny rozmiar i doskonale pasuje do określonej przestrzeni, do tego stopnia, że trudno byłoby znaleźć porównywalny zamiennik, renowacja jest szczególnie wskazana.

Renowacja starego mebla

Rozważając wymianę lub zmianę tapicerki starego mebla, postaraj się być obiektywny. Jeśli nie masz do czynienia z cennym przedmiotem kolekcjonerskim, powinieneś ustalić, czy sofa lub krzesło ma solidną konstrukcję. Martwe miejsca (wyczuwalne sprężyny), pęknięcia, skrzypienie i chybotanie wskazują, że meble wymagają interwencji na poziomie strukturalnym. Naprawy strukturalne mebli, takie jak naprawa ramy, mogą być kosztowne.

Ocena jakości – naprawa mebla

Zmiana tapicerki jest opcją przyjazną dla środowiska, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wymianę obicia kanapy. Jeżeli mieszkasz w domu ze zwierzętami, tapicerka nie przetrwa próby czasu – po upływie kilku lat meble wciąż pozostają w dobrym stanie technicznym, bez naruszeń strukturalnych, ale ich obicie wymaga wymiany. Warto jednak pamiętać, że sofy i krzesła wykonane z pianki zwykle nie nadają się do ponownego obijania.
Kluczowymi elementami wpływającymi na cenę tapicerowania są rozmiar mebla, jego stan oraz styl. Dodatkowe czynniki to liczba poduszek do siedzenia oraz miękkość mebla

Ile materiału będę potrzebować?

Zapotrzebowanie na tkaninę jest zależne od rozmiaru i stylu mebli, rodzaju tkaniny, liczby potrzebnych poduszek oraz wszelkich dodatków dekoracyjnych. Przed oddaniem mebli do tapicera warto poprawić o wstępne oszacowanie kosztów prac, aby przeanalizować, czy końcowe koszty inwestycji wpisują się w ramy budżetu.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz