Materiał Partnera

Napędy do garaży zbiorczych

Napędy do garaży zbiorczych

Automatyka bram nie jest dedykowana tylko i wyłącznie dla bram garażowych domowych czy dla bram przemysłowych. Ważna jest ona także dla tzw. garaży zbiorczych, wśród których przede wszystkim można wyróżnić te podziemne lub gospodarcze. Czym powinny wyróżniać się takie napędy i jaka marka jest w Polsce szczególnie doceniana?

Kiedy można stosować napędy do garaży zbiorczych?

Napędy do garaży zbiorczych są dedykowane dla różnych konstrukcji. Idealnie sprawdzają się przy:

  • bramach segmentowych,
  • bramach segmentowych bocznych,
  • bramach łukowych i skrzydłowych,
  • a także przy bramach przechylnych i uchylnych.

Podkreślić przy tym należy to, że napędy do garaży zbiorczych są znacznie silniejsze i trwalsze od automatyki dedykowanej dla bram garażowych domów jednorodzinnych. Jest to związane z tym, iż ich poziom eksploatacyjny jest znacznie wyższy. Ilość obsługiwanych stanowisk postojowych to zaś nawet więcej niż 30.

Specjalne napędy do garaży zbiorczych spotkać można zatem w apartamentowcach, w hotelach, w obiektach wojskowych i straży pożarnej, a także w budynkach przeznaczenia magazynowego i przemysłowego.

Najważniejsze parametry napędów zbiorczych

Napędy do bram zbiorczych muszą mieć odpowiednią prędkość przesuwu oraz siłę ciągu i nacisku. Prędkość nie powinna być niższa zatem od 240 mm/s. Siła ciągu i nacisku powinna mieścić się w granicach 600-1100 N. Konstrukcje z takimi parametrami można uznać za wyroby segmentu premium.

Kolejnymi ważnymi parametrami są te dotyczące poboru mocy oraz masy bramy. Jeśli chodzi o pierwszą własność, pobór powinien wynosić około 1W w trybie czuwania. Masa bramy nie powinna przekraczać 200 kilogramów. Im lżejszy system, tym szybciej się bowiem otwiera i mniej prądu pobiera. Napędy dłużej również wytrzymują bez konserwacji, serwisu i kalibracji.

Polecane napędy do garaży zbiorczych

W Polsce szczególną popularnością cieszą się napędy do garaży zbiorczych tworzone przez markę SOMMER. Oferuje ona obecnie bardzo mocną, łatwą we wdrożeniu oraz wydajną linię produktową tiga/tiga+, o której z chęcią opowiadają dystrybutorzy i montażyści z firmy KRIS BRUDNOWSKI.

Jakie zalety ma zaś napęd do garaży zbiorczych SOMMER? Przede wszystkim wspomnieć należy o niebywałej funkcjonalności i niskim poziomie awaryjności. Napędy cechują się licznymi rozszerzeniami, bezpieczeństwem zapewnianym dzięki kodowanemu systemowi radiowemu czy ekologiczną i ekonomiczną pracą. Posiadają one również pakiety akumulatorów na wypadek zaniku zasilania. Są one zabezpieczone przed przepięciami i pożarem. Napędy wyposażone są także w zintegrowane systemy odblokowania awaryjnego oraz w liczne fotokomórki i czujniki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz