Materiał Partnera

Najwyższa jakość mebli – pracownie stolarskie

Najwyższa jakość mebli – pracownie stolarskie

Niepowtarzalna aranżacja wnętrz powinna zakładać odpowiednio dobrane tynki, materiały wykończeniowe, glazurę, stolarkę okienną, a także kolorystykę. Najważniejsze dla określenia stylu wnętrza, a także jego funkcjonalności, są oczywiście meble. Wśród produkowanych obecnie wyrobów meblarskich można znaleźć prawdziwe perełki sztuki stolarskiej. Warunek jest jeden: zawęź zakres poszukiwania mebli do pracowni stolarskich.

Pracownie stolarskie – wyznacznik jakości

Nie bez przyczyny pracownie stolarskie oferują znakomite jakościowo wyroby drewniane, takie jak schody, drzwi czy meble: kuchenne, sypialniane, do jadalni czy salonu. Nie jest to spowodowane tylko indywidualnym rozpatrywaniem każdego zamówienia czy wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów drewnianych. Największą zaletą, która składa się na wyznacznik jakości pracowni stolarskich, jest ich szerokie wyspecjalizowanie. Tego typu miejsca zatrudniają pracowników o zdolnościach artystycznych, kompetencjach w zakresie projektowania wnętrz, zdolnościach rzeźbiarskich, a także specjalistów mających szeroką wiedzę dotyczącą dendrologii – działu botaniki zajmującego się między innymi drzewami. Pracownie stolarskie nastawione są również na dokładne wykonywanie wszystkich prac manualnych i unikają wykorzystywania taśm produkcyjnych, na których meble są składane hurtowo. Dzięki temu takie miejsca jak Stolmar M. Tomczyk zaopatrzyły już setki domów i mieszkań w najlepszej jakości wyroby drewniane, pozwalające na niepowtarzalną aranżację wnętrz.

Drewno ma znaczenie

W przypadku produkcji mebli drewnianych w pracowniach stolarskich istotny jest wybór najlepszej klasy drewna – musi ono być fumigowane (proces oczyszczania sanitarnego). Większość produktów stolarskich wyrabiana jest z rodzimych gatunków drzew takich jak sosna, buk, dąb czy olcha. Warto wiedzieć, że to właśnie z drzew liściastych (sosna jest wyjątkiem reprezentującym drzewa iglaste) są wytwarzane najlepsze jakościowo materiały stolarskie. Drewno sosnowe, bukowe, dębowe i olchowe wyróżnia się doskonałą do produkcji mebli twardością. Istotne jest również wykończenie produktów – pracownie stolarskie zawsze proponują wykorzystanie jednego gatunkowo typu drewna. Pozwala to na uniknięcie takich błędów jak chropowata powierzchnia, mętna bądź błyszcząca struktura drewna czy zadrapania, drzazgi i wgniecenia. W przypadku czystego gatunkowo drewna należy zwrócić na to szczególną uwagę. 

Projekty drzwi, mebli i schodów

Zaletą pracowni stolarskich jest również spełnianie indywidualnych wymagań klienta. To właśnie odpowiednio zaprojektowane drzwi wewnętrzne, meble kuchenne na wymiar, balustrady czy schody drewniane na zamówienie pozwalają na dokładne dopasowanie wyrobów do geometrii przestrzennej wnętrz. Wielu klientów decyduje się na współpracę z pracowniami stolarskimi właśnie w zakresie zaprojektowania kuchni na wymiar – zwłaszcza jeśli chodzi o konkretne wymiary salonu z aneksem kuchennym. Projekt przedstawiony przez zakład stolarski pozwoli Ci dokonać mądrego wyboru. Warto pamiętać, że pracownie zawsze z dokładnością przygotują wizualizację, którą w stu procentach będą w stanie urzeczywistnić. Dzięki takim kwalifikacjom Twój dom może zostać wypełniony ekologicznymi meblami o ciekawym wyglądzie i naturalnym zapachu lasu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz