Artykuł sponsorowany

Największe zalety posiadania monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego w swoim domu

Największe zalety posiadania monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego w swoim domu
Monitoring domowy pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, jednak w szybkim czasie zyskał wielu zwolenników. Nie tylko chroni on przed kradzieżą i pozwala na szybką identyfikację włamywaczy, ale również niesie za sobą wiele innych korzyści. Dlaczego warto założyć monitoring w domu i co prawiło, że od kilku lat wygrywa z on klasycznymi systemami alarmowymi?

Łatwa identyfikacja włamywaczy

Podstawową funkcją monitoringu jest oczywiście ochrona domu przed kradzieżą. Nagrania z kamer pozwalają szybko zidentyfikować włamywacza, co nie byłoby możliwe w przypadku klasycznego alarmu, jeśli ochrona przyjechałaby zbyt późno. Istnieją dwie możliwości stosowania monitoringu. Pierwszą jest zakładanie kamer widocznych, które mają na celu odstraszyć ewentualnych złodziei. Natomiast drugi sposób polega na zastosowaniu kamer ukrytych, o których włamywacz nie ma pojęcia. Wykorzystując element zaskoczenia, policja może skuteczniej i szybciej zareagować.

Warto wiedzieć, że wraz ze wzrostem odpowiednich zabezpieczeń na danym osiedlu – zdecydowanie spada przestępczość. Zależność ta jest widoczna zwłaszcza w przypadku nowoczesnych budynków, których okolice są zaopatrzone w kamery rejestrujące wszystkich przechodniów. Złodzieje bardziej obawiają się kamer niż alarmów, gdyż mimo ucieczki mogą zostać zidentyfikowani przez policję.

Kontrola domu i ogrodu podczas wyjazdów

Ważnym elementem jest również kontrola domu podczas naszej nieobecności np. wyjazdu na wakacje. Nie tylko złodziej jest zagrożeniem. Zdarza się, że największe niebezpieczeństwo stanowią np. niesprawne instalacje elektryczne lub wątpliwej jakości rury wodociągowe. Posiadając monitoring, możesz w każdej chwili sprawdzić, czy w budynku nie dzieje się coś niepokojącego. Ponadto, w dzisiejszych czasach istnieje możliwość skonfigurowania elektryki i ogrzewania, aby umożliwić właścicielom sterowanie za pomocą aplikacji. W ten sposób można w dowolnej chwili włączyć i wyłączyć wszystkie urządzenia przyłączone do wspólnej sieci.

Stały podgląd na zwierzęta domowe

Trzecią ważną zaletą jest możliwość kontrolowania zwierząt domowych. Doceniają to zwłaszcza osoby, które adoptowały psa ze schroniska. Większość z nich choruje na lęk separacyjny, który objawia się niszczeniem przedmiotów i uciążliwym szczekaniem podczas nieobecności właściciela. Posiadając monitoring, możesz sprawdzić, w jakich godzinach Twoje zwierzę jest najbardziej aktywne i pomyśleć co zrobić, by jakoś zająć mu ten czas.

Profesjonalnym zakładaniem monitoringu zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego zajmuje się firma Daniela Tarasiuka, której siedziba znajduje się w miejscowości Łapy.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz