Artykuł sponsorowany

Największe zalety drewnianych parapetów wewnętrznych

Największe zalety drewnianych parapetów wewnętrznych

Lubimy otaczać się przedmiotami wykonanymi z naturalnych surowców. Nic więc dziwnego, że szczególnym uczuciem darzymy drewno, które służy do produkcji okładzin ściennych, podłóg, mebli, drzwi, okien i parapetów. Złośliwi powiedzą pewnie, że montaż drewnianych parapetów to wyrzucanie pieniędzy w błoto. My się z tym nie zgadzamy. Oto dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Uniwersalny element wystroju wnętrza

Sposób wykończenia wnęki okiennej ma wpływ na to, jak będzie prezentować się całe wnętrze. Drewniane parapety ocieplą pomieszczenia oraz sprawią, że będzie ono przytulniejsze. Stanowią one również doskonałe uzupełnienie drewnianych okien. Nie sposób nie wspomnieć o uniwersalności takiego rozwiązanie. Parapety z drewna będą pasować do każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się urządzić nasz dom w stylu rustykalnym, czy też nowoczesnym. Pięknie skomponują się z pozostałymi, drewnianymi, kamiennymi, a nawet metalowymi elementami wystroju. Szeroki parapet z drewna można zaaranżować na komfortowe siedzisko. Ciężko wyobrazić sobie parapet z marmuru lub z plastiku w takiej roli. Nie byłoby to ani praktyczne, ani efektowne.

Trwałość na lata

Nowoczesna obróbka technologiczna drewnianych parapetów sprawia, że wykazują one dużą odporność na zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Nie musimy obawiać się, że parapet zacznie się rozwarstwiać pod wpływem np. wody wyciekającej z doniczki. Spokojnie możemy zamontować go też w łazience czy kuchni. Impregnowane drewno wyróżnia się dużą wytrzymałością i trwałością.

Przy odpowiedniej pielęgnacji tego typu parapety posłużą nam przez wiele lat, czego nie można powiedzieć o parapetach plastikowych. A pielęgnacja drewna nie jest wcale tak wymagająca. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny środek i regularnie czyścić parapet przy użyciu miękkiej szmatki. Warto podkreślić, że uszkodzony parapet z drewna możemy poddać renowacji. Z kolei, kiedy ukruszy się nam parapet kamienny lub złamie plastikowy, zazwyczaj trzeba wymienić go na nowy. A to pociąga za sobą koszty zakupu i montażu.

Cena, która idzie w parze z jakością

Jak informuje specjalista z firmy Invest-Dom – ceny parapetów drewnianych uzależnione są od gatunku drewna, z którego je wykonano. Stosunkowo niską ceną cechują się parapety z sosny czy świerku. Nieco więcej trzeba będzie zapłacić za model stworzony z dębu lub drewna egzotycznego. Tak czy inaczej, wybierając parapety z drewna, zyskujemy gwarancję jakości i zadowolenia z efektu końcowego. Warto pamiętać, by ich montażem zajęli się specjaliści, dlatego też zlećmy go sprawdzonej firmie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz