Materiał Partnera

Największe atrakcje Białki Tatrzańskiej

Największe atrakcje Białki Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to malowniczo położona miejscowość w województwie małopolskim, która stanowi poważną konkurencję dla znanego wszystkim Zakopanego. Leży u samego podnóża Tatr i posiada charakterystyczny góralski klimat, którego próżno szukać w innych miejscowościach. Białka Tatrzańska jest miejscem, które warto odwiedzić zarówno w zimie, jak i w lecie. Jakie są jej największe atrakcje turystyczne?

Atrakcje dla narciarzy i miłośników górskich krajobrazów

Białka Tatrzańska jest miejscowością chętnie odwiedzaną zwłaszcza przez miłośników sportów zimowych. Oferuje ona bowiem doskonałe warunki narciarskie, charakterystyczne dla całego obszaru Podhala. Do dyspozycji narciarzy pozostają liczne wyciągi narciarskie. Szczególnie wartym polecenia ośrodkiem narciarskim jest Kotelnica, która znana jest w całej Polsce jako kurort szczególnie przyjazny turystom. Kotelnica jest znakomitym miejscem, w którym możemy zatrzymać się jednak nie tylko w czasie zimy.

Także w lecie i wiosną jest ona znakomitym miejscem, jeśli szukamy możliwości spacerowania na łonie natury oraz lubimy podziwiać górskie krajobrazy. Miłośnicy sportów zimowych mogą odwiedzić także inne ośrodki narciarskie zlokalizowane w okolicy Białki Tatrzańskiej, z których warto polecić m.in. ośrodek w Bani oraz w Kaniówce. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej Białka Tatrzańska jest doskonałym wyborem na aktywne spędzenie ferii oraz urlopu zimowego dla całej rodziny – zwłaszcza że można tu znaleźć bardzo dobre noclegi, jak np. Hotel Górski.

Termy Bania i góralska architektura Białki Tatrzańskiej

W ziemie warto także skorzystać z oferty Term Bania. Znajdziemy tam znane w całej Polsce baseny termalne, które połączone są z ośrodkiem Termy Bania. Znajdują się w nim baseny z wodą geotermalną. Ciepłe kąpiele w wodzie, której temperatura wynosi ok. 40 stopni, z pewnością spotkają się z uznaniem osób dbających o swoje zdrowie oraz samopoczucie. Miłośnicy historii i architektury z pewnością zachwyci z kolei charakterystyczna architektura Białki Tatrzańskiej. Większość budynków zachowana jest bowiem w stylu zakopiańskim, którego prekursorem był Stanisław Witkiewicz. Nawet nowo powstałe budynki starają się bezpośrednio nawiązywać do tego stylu, który w ich przypadku określa się jednak mianem stylu neozakopiańskiego. Architektura Białki Tatrzańskiej charakteryzuje się wysokimi stromymi dachami, konstrukcjami wykonanymi z bali oraz licznymi dekoracjami wykonanymi ręcznie przez lokalnych artystów sztuki ludowej. W samej Białce Tatrzańskiej znajdziemy także niewielkie muzea, w których dowiemy się więcej o historii oraz tradycji związanymi z tym miejscem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz