Materiał Partnera

Najważniejsze zagadnienia w trakcie remontu łazienki

Najważniejsze zagadnienia w trakcie remontu łazienki

Przed rozpoczęciem remontu łazienki dobrze jest dobrze zastanowić się nad jej ostatecznym wyglądem, który chcielibyśmy osiągnąć. Dobór ceramiki łazienkowej, baterii, oświetlenia, a także rodzaj płytek i dekoracja ścian, to elementy, na które powinniśmy się zdecydować zanim jeszcze rozpoczniemy zakupy. Dlatego najpierw trzeba zrobić projekt i kosztorys, a dopiero potem brać się za prace remontowe. Dobrze też wiedzieć kto będzie wykonawcą.

Na co zwracać uwagę podczas remontu łazienki?

Coraz rzadziej ludzie, zwłaszcza w większych miastach, decydują się na samodzielne wykonanie remontu nawet tak małego pomieszczenia, jak łazienka. W natłoku codziennych zajęć brakuje nam na to czasu, dlatego korzystamy z usług firm remontowych takich, jak Dzianis Hunda. W dobrze zaprojektowanej łazience równie ważne co funkcjonalność, jest jej wygoda oraz estetyka. Zatem powinniśmy przemyśleć remont łazienki pod kątem naszych potrzeb i upodobań. Ceramika łazienkowa, którą zainstalujemy powinna przede wszystkim cechować się łatwością czyszczenia. Ważne jest dobre zamontowanie umywalki, niezależnie od tego, czy jest ona nablatowa, czy wpuszczona w blat. Zwłaszcza trzeba zwrócić uwagę na zabezpieczenie miejsc łączenia umywalki z blatem. Dobór baterii nie powinien być podyktowany ceną, gdyż lepsze gatunkowo baterie dłużej wytrzymają. Bateria łazienkowa z perlatorem mieszając wodę z powietrzem, co daje silny strumień, pomaga też oszczędzać wodę. Wygodniejsze są baterie jednouchwytowe, które pozwalają na szybkie ustawienie temperatury i strumienia wody.

Wyremontowana łazienka – wygodna i estetyczna

Jedną z najważniejszych decyzji, które podejmujemy zmieniając wystrój łazienki jest odpowiedź na pytanie wanna czy prysznic. Są zwolennicy zarówno jednego rozwiązania, jak i drugiego, a najlepiej, jeśli łazienka jest dość duża, by pomieścić oba. Dobrze też, jeśli wszyscy mieszkańcy zgadzają się co do wyboru. Wybór płytek łazienkowych determinuje kolorystykę łazienki, więc tu trzeba się dobrze zastanowić. Ważne też, by wybrać płytki o dobrych parametrach nasiąkliwości oraz, by wykonawca remontu łazienki dobrze je ułożył, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Wtedy przez długi czas będą nas cieszyć swoim wyglądem. Bardzo ważne jest też oświetlenie. W łazience wymagane jest elektryczne zasilanie jednofazowe. Najczęściej spotykamy się z rozwiązaniem takim, że jedna centralna lampa na suficie oświetla całe pomieszczenie, a oprócz tego mamy oświetlenie nad lustrem, które dobrze iluminuje twarz. Warto zainwestować w oświetlenie LED, które nie nagrzewa się tak, jak żarówki halogenowe, nie jest też wrażliwe na spadki energii i pobiera jej bardzo mało. Jeśli wybierzesz dobre rozwiązania, będą ci służyć przez wiele lat.

Opracowanie:
Warszawa, Sulejkowska 60 lok. 111
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz