Materiał Partnera

Najważniejsze informacje o instalacjach

Najważniejsze informacje o instalacjach

Każdy, kto budował, buduje lub dopiero będzie budował swój własny dom jednorodzinny, doskonale wie, że bardzo ważną kwestią są instalacje, zwłaszcza centralnego ogrzewania oraz instalacja wodno-kanalizacyjna. Postanowiliśmy zebrać wszystko w jedną całość i odpowiedzieć na najistotniejsze pytania. Jak znaleźć dobrych fachowców? Sprawdziliśmy.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Oczywiście, każdy dom powinien mieć zamontowaną instalację wodno-kanalizację, to nie podlega żadnej dyskusji, aczkolwiek na co zwrócić uwagę wybierając firmę montażową? Aby mieć pewność, że instalacja zostanie wykonana sprawnie i bezproblemowo, powinniśmy wybrać takich fachowców, którzy korzystają z materiałów najwyższej jakości, gdyż to właśnie jakość materiałów w dużym stopniu decyduje o tym, czy instalacja zostanie wykonana prawidłowo. Najczęściej instalacje wodno-kanalizacyjne zawierają rury PCV, pex lub rury miedziane.

Instalacja centralnego ogrzewania

Każdy rodzaj instalacji wymaga od fachowców doświadczenia oraz wiedzy, aczkolwiek jeśli chodzi o instalacje centralnego ogrzewania, to szczególnie jest to wymagane, ponieważ bardzo istotne jest prawidłowe zaplanowanie schematu ogrzewania, jak i sama realizacja. Dzięki prawidłowemu przeprowadzeniu tych dwóch czynności, ryzyko wątpienia niepowodzenia się minimalizuje.


Rodzaj schematu instalacji może być naprawdę różnorodny. Jednakże najczęściej i najbardziej popularny rodzaj instalacji centralnego ogrzewania to ten z kotłem jednofunkcyjnym lub dwufunkcyjnym, z ogrzewaniem podłogowym lub kolektorami słonecznymi.

Klienci często wybierają firmę montażową, ale nie do końca jeszcze wiedzą, które rozwiązanie będzie dla nich najkorzystniejsze. Dlatego tak warto jest, żeby fachowiec potrafił dobrze doradzić, tak, aby, jak najbardziej zminimalizować koszty, dzięki czemu oferta będzie najlepsza dla danego klienta. Oczywiście, wszystko także zależy od danego klienta. Niezależnie od tego, na jaki typ ogrzewania się zdecydujemy, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak cena instalacji, cena grzania za rok, sposób użytkowania oraz to, czy dana instalacja ma uniwersalne zastosowanie i jest ekologiczna. - mówi ekspert Piotr Czarnecki z firmy AUTHENTIC PPUH, która zajmuje się instalacjami.

Podsumowując, nieprawidłowe wykonanie instalacji może nieść za sobą bardzo negatywne skutki. Poprawki bardzo często bywają kłopotliwe i nierzadko się zdarza, że trzeba wykonywać wszystkie prace od początku, dlatego też tak ważne jest, aby firma montażowa była solidna oraz z renomą, tak, abyśmy mieli pewność, że zadanie zostanie wykonane z pełnym zaangażowaniem oraz przede wszystkim - dobrze.
Opracowanie:
Jelenia Góra, Domeyki 12
tel. 603 237 605
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz