Materiał Partnera

Najważniejsze elementy wyposażenia salonów fryzjerskich

Najważniejsze elementy wyposażenia salonów fryzjerskich

Salon fryzjerski to miejsce, które zazwyczaj odwiedzamy z przyjemnością. Nowa fryzura potrafi poprawić humor nawet na cały dzień. Jednak co powinien posiadać na wyposażeniu salon fryzjerski, aby fryzjer mógł bez problemu przeprowadzić zabiegi kosmetyczne na włosach, czy też nadać fryzurze nowy kształt? To właśnie wyposażenie salonu w dużej mierze wpływa na efekty końcowe. Co zatem powinno znaleźć się w dobrym salonie fryzjerskim? 

Po pierwsze, odpowiednie meble oraz sprzęt fryzjerski

Wbrew pozorom urządzenie salonu fryzjerskiego nie jest prostym zadaniem. W salonie powinny znaleźć się odpowiednie meble. Dlatego zadbajmy o recepcję oraz miejsce, gdzie klienci będą mogli poczekać na swoją kolej. 

Jak mówią specjaliści z hurtowni fryzjerskiej Nova:Pamiętajmy również o wygodnym fotelu, na którym klienci będą siedzieć podczas pracy fryzjera. Taki fotel powinien również posiadać regulację wysokości, co znacznie ułatwi pracę fryzjerowi.'' 

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest konsola fryzjerska. Powinna być ona na tyle duża, aby klient mógł swobodnie śledzić postępy działań fryzjerskich. Konsolety powinny być odporne na wilgoć oraz posiadać dobre oświetlenie. Urządzając salon nie zapominajmy również o szafkach. Bardzo praktyczne są te, które możemy umieścić blisko foteli. Powinny być na tyle pojemne, aby zmieścić podstawowe narzędzia fryzjerskie. Niezbędnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego są również myjki, czyli stanowiska, przy których fryzjerzy lub ich asystenci myją włosy klientom. 

Narzędzia fryzjerskie i profesjonalne kosmetyki

Same meble to nie wszystko. W dobrym salonie fryzjerskim powinny znaleźć się wszystkie niezbędne narzędzia fryzjerskie.  Praca fryzjera jest niemożliwa bez ostrych nożyczek, grzebieni i szczotek, czy też klipsów fryzjerskich. Co więcej, w salonie fryzjerskim nie może zabraknąć suszarki, maszynek do strzyżenia, lokówek oraz prostownic do włosów. Są to urządzenia elektryczne, które pomagają w stylizacji i tworzeniu wyjątkowych fryzur. Dodatkowo zwróćmy uwagę również na to, czy salon posiada toaletę udostępnioną dla klientów oraz czy ma klimatyzację. Będzie ona dodatkowym atutem i zapewni komfort podczas wizyt w upalne dni. Zabiegi kosmetyczne oraz nowe fryzury zajmują sporo czasu, dlatego salon na swoim wyposażeniu powinien posiadać aktualne gazety, książki oraz dostęp do Wi-Fi. To z pewnością umili czas, który klient spędzi na fryzjerskim fotelu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz