Materiał Partnera

Najważniejsze części zamienne do wózków widłowych

Najważniejsze części zamienne do wózków widłowych

Wózki widłowe to pojazdy, które doskonale sprawdzają się w wielu branżach. Wykorzystuje się je zarówno na halach i magazynach, jak i na budowach. Ze względu na ich intensywną eksploatację nierzadko dochodzi do uszkodzenia poszczególnych podzespołów. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z oferty renomowanego dostawcy części zamiennych do wózków widłowych – co konkretnie jest on w stanie zaproponować?

Doskonała przyczepność

Wózki widłowe nierzadko pracują w trudnych warunkach. Szczególnie jest to widoczne na placach budowy, gdzie teren bywa nie tylko nierówny, ale i pełen często niewielkich przeszkód. W sytuacji, gdy operator wózka ich nie dostrzeże, może dojść np. do uszkodzenia opony. Oznacza to konieczność wymiany ogumienia na nowe. Sprawdzony dostawca części zamiennych do tego typu pojazdów dostarczy opony o wybranych parametrach, które będą idealnie pasować do konkretnego wózka widłowego.

Ogumienie w wózku warto również wymienić wtedy, gdy widoczne jest jego nadmierne zużycie. Niezwykle istotna przyczepność podczas pracy niewielkiego pojazdu gwarantuje możliwość sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego realizowania powierzonych zadań, o czym należy pamiętać. Oprócz opon dostawcy części zamiennych do wózków widłowych, tacy jak np. firma Rak-Pol, proponują swoim klientom także koła sterujące do ręcznych wózków paletowych oraz szeroki asortyment rolek. Rozbudowana oferta to jednak nie tylko opony czy kompletne koła – jakie jeszcze części zamienne do wózków widłowych dostarczy specjalistyczna firma?Wózek jak nowy

Ze względu na intensywną eksploatację poszczególne komponenty wózków widłowych narażone są na szybkie i nadmierne zużycie. W takich sytuacjach konieczna jest wymiana na nowe części zamienne, do których zaliczają się także pompy oraz zawory. W tej grupie znajdują się m.in. pompy wody, sprzęgła czy wykorzystywane w układzie paliwowym pompy wtryskowe, a także zawory gazu lub upustowe. W sprzedaży dostępne są też łańcuchy wszelkiego typu do wózków widłowych.

Narażone na spore obciążenia podzespoły w przypadku nieprawidłowego działania muszą być wymienione na nowe. To także siłowniki, dzięki którym wózki widłowe są w pełni funkcjonalne i za ich pomocą można dokonywać prac przeładunkowych i transportowych. Dostawcy części zamiennych do wózków widłowych zapewniają też dostęp do poszczególnych komponentów silnika oraz skrzyni biegów, gwarantując możliwość naprawy tych kluczowych elementów niewielkich pojazdów. Ofertę uzupełniają wytrzymałe baterie, które również wskutek intensywnej eksploatacji nierzadko tracą swoją wydajność i konieczna jest ich wymiana.

Opracowanie:
Kalisz, Wrocławska 287
tel. 601 769 906
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz