Materiał Partnera

Najpotrzebniejsze narzędzia i elektronarzędzia

Najpotrzebniejsze narzędzia i elektronarzędzia

W każdym domu przyda się skrzynka narzędziowa, a w niej wszystko, co niezbędne dla majsterkowicza. Dzięki temu łatwo naprawimy drobną usterkę, zawiesimy obrazy i zamontujemy karnisz. Nie zawsze można sobie poradzić bez fachowca, ale własnoręcznie wykonana praca daje dużo satysfakcji.

Cztery podstawowe narzędzia

Miarka, śrubokręt, kombinerki oraz młotek – te narzędzia przydadzą się każdemu. Najbardziej znanym i oczywistym narzędziem jest młotek. Możesz mieć jeden uniwersalny, ze zwykłą główką i drewnianym trzonkiem, o długości 20-35 cm. Nie może być zbyt ciężki. Przy okazji kupowania młotka weź również gwoździe – wystarczy jeden zestaw różnych rozmiarów (od 25 do 125 mm).

Za pomocą miarki łatwo odmierzysz odległość, sprawdzisz długość stołu czy innych mebli. Najlepsze będą miarki automatycznie zwijane, dzięki nim samodzielnie dokonasz pomiaru.

Kolejną niezbędną rzeczą w skrzynce jest śrubokręt, przyda się np. do złożenia nowego regału na czasopisma. Zaopatrz się w komplet wkrętaków zwykłych oraz krzyżowych. Pamiętaj, że gdy pracujesz z instalacją elektryczną narzędzie musi być izolowane. Trzecim ważnym narzędziem są kombinerki, które służą do przytrzymywania, chwytania czy wyciągania np. gwoździ.

Uniwersalne elektronarzędzia

Cztery najważniejsze to:

  • Pilarki – służą do przecinania materiału, znajdą się w warsztacie każdego stolarza, jest ich kilka rodzajów, mają różną konstrukcję i zastosowania. Najbardziej znane to  wyrzynarki, ręczne pilarki tarczowe, pilarki szablaste czy stacjonarne pilarki kątowe. Aby sprawnie się nimi posługiwać trzeba trochę czasu, jednak potem okazują się niezwykle uniwersalne i przydatne.
  • Wiertarko-wkrętarki – jak sama nazwa mówi, służą do wkręcania i wiercenia. Przez długie lata rzemieślnicy posługiwali się w swej pracy zwykłymi wkrętakami, rewolucja nastąpiła, gdy do powszechnego użycia weszły wiertarko-wkrętarki. Te urządzenia zdecydowanie skracają czas prac i zapewniają komfort. Nie posiadają kabla i można nimi operować w każdym miejscu, także tam, gdzie nie ma prądu.
  • Szlifierki – popularna grupa uniwersalnych narzędzi do szlifowania, dla amatora najbardziej odpowiednia jest szlifierka oscylacyjna. Jest lekka, poręczna, można dopasować do niej różne końcówki i materiały ścierne oraz polerujące. Dzięki niej szybko, dokładnie i łatwo wypolerujesz dużą powierzchnię, nie będzie to pracochłonne.
  • Frezarki bardzo popularne narzędzia do obróbki, frezowania np. mebli, znakomicie dopełnią warsztat majsterkowicza i stolarza-amatora. Do różnych zadań znakomicie nada się ręczna frezarka górnowrzecionowa. To znakomite uniwersalne narzędzie, które w połączeniu z szeregiem frezów pozwoli Ci wykonać nawet ambitniejsze i bardziej profesjonalne zadania.

Mr Gwint to firma, w której znajdziesz wszystko, co Ci potrzebne do skrzynki narzędziowej. Szeroka oferta obejmuje m.in. narzędzia, śruby, elektronarzędzia i chemię techniczną. Zapraszamy!

Opracowanie:
Gliwice, Orlickiego 15
tel. 32 337 35 70
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz