Materiał Partnera

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Pójście do kosmetyczki to nie tylko sposób na poprawę kondycji skóry, lecz również doskonała metoda relaksu. Warto od czasu do czas skorzystać z oferty zabiegów kosmetycznych po to, aby nadać skórze dawny blask, ujędrnić ją, lub pozbyć się nadmiernego owłosienia na dłuższy okres czasu. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym zabiegom kosmetyczno dermatologicznym.

Oferta salonów kosmetycznych jest bardzo bogata. Manicure, pedicure, peelingi, masaże, lifting czy depilacja laserem lub woskiem to tylko niektóre z nich. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Lifting

Lifting twarzy polega na chirurgicznym zniwelowaniu efektów starzenia się skóry i przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, których skóra twarzy lub szyi straciła sprężystość, stała się obwisła oraz straciła napięcie mięśniowe. Istnieją trzy zasadnicze rodzaje tego zabiegu: pełny lifting całej twarzy, częściowy skóry pod oczami i szyi oraz środkowej części twarzy. Polega on na nacięciu przez chirurga skóry, przemieszczeniu jej, a następnie zmodyfikowaniu, poprzez nadanie kształtu i napięcia.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny chętnie wybierany przez pacjentki gabinetów kosmetycznych, głównie ze względu na mniejszą inwazyjność zabiegu, przy jednoczesnych bardzo dobrych rezultatach. Polega ona bowiem na bezbolesnym peelingu mechanicznym, podczas którego usuwa się zewnętrzne warstwy skóry, przebarwienia, wypryski, zmarszczki a nawet niewielkie znamiona. Ponadto zabieg ten przyspiesza fizjologiczny proces odnowy skóry, poprawia jej jędrność, stymuluje mikrokrążenie, odmładzając skórę i nadając jej blask.

Wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne oraz dermatologiczne wykonujmy w renomowanych gabinetach kosmetycznych, takich jak Kosmetyczno-Lekarska Spółdzielnia Pracy Izis, mogąca pochwalić się niemal 90cio letnią historią. Niezmiennie cechuje ją profesjonalizm oraz bardzo wysoki standard proponowanych usług.    

Koagulacja

Problemem, z którym często zgłaszają się pacjentki do gabinetów kosmetycznych, to problem nadmiernego owłosienia nie tylko nóg czy okolic bikini, lecz również twarzy. W usunięciu pojedynczych włosów w obrębie twarzy pomoże zabieg koagulacji, polegający na użyciu impulsu prądowego wysokiej częstotliwości. Jest to metoda skuteczna i bezbolesna, a ilość zabiegów uzależniona jest od wzrostu włosów.    

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem ma tę przewagę nad standardową depilacją, że jej efekty utrzymują się nawet do 5 tygodni. Polega na usuwaniu włosów wraz z cebulką, za pomocą płynnego, rozgrzanego wosku, nakładanego zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Tak depilowane włosy stają się cieńsze i rzadsze.   

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz