Materiał Partnera

Najpopularniejsze typy sejfów – kiedy warto wybrać dany model?

Najpopularniejsze typy sejfów – kiedy warto wybrać dany model?

Zabezpieczenie gotówki, drogocennych przedmiotów, biżuterii czy dokumentów może być niełatwym zadaniem. Jest to o wiele prostsze dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu sejfom, których budowa różni się w zależności od potrzeby ich wykorzystania. Są one bowiem przystosowane do przechowywania rozmaitych wartości materialnych – od gotówki, przez dokumenty, kończąc na broni palnej.

Odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne

Sejf musi być konstrukcją wykonaną w sposób trwały i solidny, zapewniając po zamknięciu brak możliwości jego otworzenia przez osoby niepowołane. Z tego właśnie względu doskonale nadaje się do przechowywania gotówki. Wartościowe przedmioty złożone w sejfie to świetny sposób na ochronę majątku, dlatego warto zdecydować się na zakup właściwego modelu, przeznaczonego np. do domu czy firmy. Co ciekawe, sejfy nie są jedynie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oferowane są też m.in. modele ognioodporne.

Aby jednak wybrać odpowiedni typ sejfu – warto skorzystać z oferty firmy Tutus, która w swoim szerokim asortymencie posiada także kasy pancerne. W przypadku tych drugich, niektóre modele wypełnione są betonem, a w ich wnętrzu zamontowano specjalne systemy samoblokujące i ramy antywyważeniowe na wypadek prób fizycznego uszkodzenia, np. za pomocą łomu. Dobrym zabezpieczeniem przed osobami niepowołanymi jest korzystanie nie tylko z sejfów, ale też szaf na broń czy szaf na dokumenty.

Bezpiecznie przechowywana broń palna

Osoby z pozwoleniem na broń powinny zadbać o właściwe jej przechowywanie, gdyż broń znajdująca się w niepowołanych rękach jest bardzo niebezpieczna. Specjalny sejf w postaci szafy na broń to doskonałe rozwiązanie, cechujące się innowacyjnymi technologiami. Jedną z nich jest m.in. system ryglowania drzwi z użyciem listwy zębatej. W tego typu szafach można przechowywać zarówno broń krótką, jak i długą. Jako dodatkowe wyposażenie w takich produktach można zamontować zamek elektroniczny, który jest nie tylko świetnym zabezpieczeniem, ale też funkcjonalnym dodatkiem ułatwiającym bardzo szybkie korzystanie z sejfu.

Sejf powinien być dopasowany przede wszystkim do typu rzeczy, jakie będą w nim przechowywane. Sprawdzone firmy zajmujące się sprzedażą sejfów do dyspozycji klientów pozostawiają wiele interesujących modeli, które różnią się od siebie zainstalowanymi systemami, ale też rozmiarami i wyglądem. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja ze sprzedawcą – pomoże to w określeniu potrzeb oraz oczekiwań, jakie stawiamy przed sejfem. Charakterystyka przechowywanego mienia jest w tym wypadku dość istotna, ale ważne jest także zwrócenie uwagi na budowę samego sejfu oraz systemy zabezpieczeń jakie zostały w nim zainstalowane.

Opracowanie:
Baniocha, Podleśna 47
tel. 501 516 789
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz