Materiał Partnera

Najpopularniejsze modele Toyoty

Najpopularniejsze modele Toyoty
Toyota to marka, która jest bardzo popularna na polskim rynku. Popularność może wynikać z faktu, że samochody marki Toyota są symbolem wysokiej jakości i niezawodności, dlatego też bardzo często wybierane są przez wielu kierowców. Jakie modele Toyoty są najpopularniejsze? Dowiedz się więcej o najczęściej wybieranych modelach tych samochodów.


Toyota – marka często wybierana przez kierowców

Japońska marka swoje pierwsze zakłady w Europie otworzyła w 1992 roku w Wielkiej Brytanii. Także w Polsce Toyota produkuje części do swoich samochodów – początkowo tylko 1-litrowy silnik oraz manualną skrzynię biegów do Toyoty Aygo i Yaris. Dopiero później już jako Toyota Motor Industries Poland zaczęto wytwarzać silniki 2.0 i 2.2 D-4D. Należy podkreślić, że aż 71% samochodów tej marki produkowanych w Europie powstaje w lokalnych fabrykach.

Najpopularniejsze modele Toyoty

Z corocznych raportów wynika, że Polacy wprost kochają japońskie samochody. Modele Toyoty znajdują się bardzo często na samej górze rankingów. Oto najpopularniejsze modele Toyoty, które wprost uwielbiają nasi rodacy:

  • Toyota Yaris

Toyota Yaris to najpopularniejszy model samochodów tej marki. W tym modelu wyróżnić można nadwozia typu kombi oraz hatchback. Produkowany jest od 1999 roku – powstało już jego 9 generacji. Toyota Yaris zaliczana jest do klasy małych samochodów osobowych, których cena waha się od 30 do 140 tys. zł.

  • Toyota RAV4

Kolejnym popularnym modelem Toyoty jest Toyota RAV4, która posiada dwa typy nadwozia: kombi oraz hardtop. Toyota RAV4 produkowana jest od 1994 r. i dostępnych jest już 9 generacji tego modelu. Toyota RAV4 zaliczana jest do niższej, średniej klasy samochodów osobowych, a jej cena waha się w zależności od konfiguracji od 74 do 182 tys. zł.

  • Toyota Auris

Do najpopularniejszych modeli Toyoty zalicza się również Toyotę Auris, która także dostępna jest w dwóch wersjach nadwozia: kombi oraz hatchback. Toyota Auris produkowana jest dopiero od 2007 roku, jednak w tym czasie powstało już 6 generacji tego modelu. Ten model Toyoty zaliczany jest, podobnie jak Toyota RAV4, do niższej, średniej klasy samochodów osobowych. Cena tego modelu waha się od 47 do 129 tys. zł.

  • Toyota Corolla

Toyota Corolla to kolejny popularny samochód tej marki. Corolla ma kilka dostępnych typów nadwozia: kombi, hatchback, sedan oraz kombi mpv. Co ciekawe, model na rynku jest od 1985 roku, co przekłada się na to, że posiada aż 32 generacje. Toyota Corolla zaliczana jest do niższej, średniej klasy samochodów osobowych. Cena modelu jest atrakcyjna i waha się od 25 do 123 tys. zł.

  • Toyota Avensis

Kolejnym modelem, który chętnie kupowany jest przez kierowców jest Toyota Avensis, która dostępna jest w kilku typach nadwozia: kombi, hatchback, sedan i van. Ten konkretny model jest na rynku od 1997 roku i w 20 generacjach. Toyota Avensis zaliczana jest do wyższej, średniej klasy samochodów osobowych. Na rynku dostępna jest w cenie wahającej się od 50 do 160 tys. zł.

Wszystkie najpopularniejsze modele Toyoty dostępne są w ofercie Autoryzowanego Dealera Toyoty Czajka-Auto z Bytomia i Chorzowa.

Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz