Materiał Partnera

Najnowsze trendy w budowie bram i ogrodzeń

Najnowsze trendy w budowie bram i ogrodzeń

Spawalnictwo jest to zawód, który kojarzy się przede wszystkim z precyzją, siłą fizyczną oraz odpornością na czynniki fizyczne, takie jak wysokie temperatury. Mało kto jednak dostrzega pierwiastek estetyczny wiążący się z tym zawodem. Niejednokrotnie spawacze zajmujący się budową bram oraz ogrodzeń muszą charakteryzować się dużą kreatywnością, aby sprostać wymaganiom projektów, których się podejmują.

Popularność motywów rustykalnych

W dzisiejszych projektach ogrodzeń można zauważyć powrót do motywów, którymi charakteryzowały się wiejskie bramy oraz furtki. Można wśród nich wyróżnić skomplikowane, niemal florystyczne zdobienia, które mają komponować się z zielenią zasadzoną na posesji. Jednak wcale nie rzadziej spotykanym rozwiązaniem są bardziej oszczędne, geometryczne wzory, choć wymagające dużej wiedzy oraz pracy.

Wymagania pracy z metalem

Projektowanie bram oraz ogrodzeń charakteryzuje się koniecznością pracy z niezbyt wdzięcznym i mało plastycznym materiałem, jakim jest metal. Spawalnictwo koncentruje się na podgrzaniu metalu, które pozwoli nie tylko kształtować oporną materię, ale także łączyć ją z innymi elementami. Aby wykonany projekt mógł służyć inwestorom przez lata, musi on charakteryzować się dużym stopniem antykorozyjności. Zawdzięcza on ją obróbce w wysokiej temperaturze oraz odpowiedniej impregnacji, podkreślają technologowie z firmy AnMet. Dzięki temu brama będzie odporna na działanie deszczu oraz wilgoci, ale także na uszkodzenia mechaniczne. Wpływa to również na zwiększoną ochronę przed staranowanie bramy oraz włamaniem.

Rodzaje bram i ogrodzeń

Bramy powinny charakteryzować nie tylko efektownym wyglądem, który okazuje się drugorzędny, w porównaniu z jej funkcjami ochronnymi. Powinny one być też dobrane tak, by odpowiadały zapotrzebowaniom inwestora. Wśród rodzajów ogrodzeń wyróżniamy bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Oba rodzaje mogą być wyposażone mechanizmy automatyczne otwierania. Pierwszy rodzaj jest często wybierany, ponieważ nie zabiera on miejsca potrzebnego na zaparkowanie auta. Natomiast jeśli chodzi o bramy skrzydłowe są one popularne ze względu na czas otwierania się wjazdu.

Opracowanie:
Czyste 3
tel. 501 503 267
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz