Materiał Partnera

Najmodniejsze wzory fototapet - Wieczne trendy

Najmodniejsze wzory fototapet - Wieczne trendy

Designerzy prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach wystroju wnętrz na kolejne sezony. Ich propozycje często zapierają dech w piersiach i nie można odmówić im kunsztu. Jednak wybory dyktowane modą czasem okazują się zgubne w perspektywie dłuższego czasu. Czy jesteś pewien, że za dwa lata wciąż będzie cieszył Cię widok ścian z motywem samurajskim? Zastanówmy się, jak połączyć zabawę najnowszymi trendami ze spokojem o przyszły odbiór dzisiejszych wyborów.

Tapety kwiatowe

Już dawno przewidywano wielki powrót motywów kwiatowych na salony. Coraz częściej takiego wyboru dokonują zarówno klienci indywidualni, jak i zawodowi dekoratorzy wnętrz. Duży i nieregularny wzór kwiatowy to doskonałe rozwiązanie dla wydobycia charakteru wnętrza przestronnej jadalni, ale także romantycznej sypialni. Z kolei mniejsze, powtarzające się motywy kwiatowe, szczególnie na jasnym tle, świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych.

Symetryczne wzory – pasy i kraty

Pasiaste wzory są genialnym rozwiązaniem dla osób o wyostrzonym zmyśle praktycznym. Naprzemiennie ułożone, pionowe pasy w dwóch pastelowych odcieniach na jednej ze ścian, optycznie powiększą przestrzeń. Z kolei krata to wybór bardziej ekstrawagancki. Najlepiej wkomponuje się w pomieszczenia utrzymane w minimalistycznej tonacji. W zależności od skali designu oraz jego barw, może być motywem dominującym lub jedynie uzupełnieniem dekoracji. Pamiętaj – tak odważny wybór zmusi cię do uważnego dobierania dodatków!

Imitacje tworzyw naturalnych

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego TanieFototapety.eu: Jeśli marzysz o kamiennej komnacie lub drewnianej izbie, ale nie chcesz wydawać fortuny na naturalne surowce – imitacja jest rozwiązaniem dla Ciebie. Po takie rozwiązanie sięgają nie tylko właściciele stylowych lokali gastronomicznych i hoteli. Coraz wyższa jakość tapet imitujących rozmaite surowce i struktury, jak np. koronki czy zwierzęce skóry, zachęca do eksperymentowania młodych ludzi, którzy z fantazją podchodzą do urządzania swoich pierwszych mieszkań.

Wzory indywidualne

Niesamowita różnorodność wzorów nie gwarantuje jednak, że od razu znajdziesz to, czego szukasz. Znalezienie tego jednego, wymarzonego wzoru fototapety, w niekończących katalogach wydaje Ci się niemożliwe? Naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów wychodzi współczesna technologia wzornictwa. Obecnie bez problemu możesz zamówić tapetę lub fototapetę o dowolnym deseniu, zdobioną twoim ulubionym zdjęciem z wakacji, czy reprodukcją obrazu ulubionego artysty.

 

 

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz