Materiał Partnera

Najmodniejsze elewacje w nowoczesnych domach

Najmodniejsze elewacje w nowoczesnych domach

Dobra elewacja powinna być nie tylko efektowna wizualnie, ale także funkcjonalna, czyli odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, powinna także zapewniać dobrą termoizolację budynku. Podpowiadamy, jakie zestawienia kolorystyczne na elewacji zagwarantują nowoczesny i atrakcyjny wygląd domu. Zapraszamy do lektury.

Minimalistyczne rozwiązania

W ostatnich latach moda w wielu dziedzinach kieruje się w stronę minimalizmu. Nie inaczej jest w branży budowlanej. Elewacje w odcieniach bieli, szarości, grafitu czy czerni lub naturalnego drewna wiodą prym w nowoczesnym budownictwie. Elewacja w takiej kolorystyce jest ponadczasowa i sprawia, że budynek prezentuje się elegancko. Trzeba pamiętać, że nie powinniśmy przesadzać z liczbą kolorów. Najlepiej jest postawić na dwa stonowane odcienie, które będą albo się dopełniać, albo delikatnie ze sobą kontrastować. Całość można podkreślić detalami w kolorze naturalnego drewna lub elementami z kamienia dekoracyjnego. Należy trzymać się zasady, że im bryła budynku jest bardziej skomplikowana, tym mniej kolorów powinniśmy użyć, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. Jasne, jednolite kolory optycznie powiększą budynek.

Niezawodna biel

Wielu inwestorów stawia obecnie na klasyczne rozwiązanie, czyli białą elewację. Biel jest ponadczasowa i bardzo dobrze się prezentuje, nadając budynkowi wrażenia czystości i świeżości. Białą elewację łatwo zestawimy z każdym kolorem dachu czy okien. Chcąc nadać budynkowi nowoczesnego charakteru, białą elewację warto uzupełnić detalami z kamienia dekoracyjnego, drewna lub szkła.

Przemyślany wybór to podstawa

Pamiętajmy, że podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyglądu elewacji nie powinniśmy kierować się jedynie modą. Wybór odpowiedniej kolorystyki powinien być podyktowany wieloma względami. Dużo zależy od bryły budynku oraz od kolorystyki dachu, okien i drzwi, a także cokołów, schodów czy tarasu. Te w ostatnim czasie najczęściej wykonuje się w kolorach grafitowym, czarnym lub antracytowym.

Wykonanie elewacji powinniśmy powierzać wyłącznie specjalistom, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że prace zostały wykonane profesjonalnie, a ich efektami będziemy cieszyć się przez długie lata. Godną polecenia jest firma remontowo-budowlana Monterbud, prowadzona przez Sławomira Bieńkowskiego w woj. mazowieckim.

Elewacja powinna współgrać z wszystkimi elementami zarówno domu, jak i otoczenia. Obecnie najpopularniejsze są elewacje w stonowanej kolorystyce, która podkreśla bryłę budynku. Dominują odcienie szarości, grafitu połączone z drewnianymi elementami. Elewacja w tym stylu stanowi idealne dopełnienie nowoczesnego domu.

Opracowanie:
Wieliszew, Poprzeczna 15 lok. 1
tel. 500 586 569
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz