Materiał Partnera

Najlepsze zabiegi regenerujące włosy

Najlepsze zabiegi regenerujące włosy

Nasze włosy nieustannie narażone są na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Niszczy je przede wszystkim nieodpowiednia pielęgnacja, stosowanie złych kosmetyków, częste używanie suszarek i prostownic, a także uszkodzenia mechaniczne. Podejmując decyzję odnośnie regeneracji włosów, pewne zabiegi możemy wykonywać w warunkach domowych, jednak te najbardziej efektywne, znajdziemy w salonach fryzjerskich.

Zabieg keratynowy

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg cieszący się dużą popularnością i gwarantujący naprawdę spektakularne efekty. Wykorzystywany jest przede wszystkim w przypadku osób z kręconymi włosami, które chcą je wyprostować na okres kilku miesięcy, jednak ze względu na swoje zalety, można go wykorzystywać także w przypadku tych farbowanych i rozjaśnianych. Polega on na nałożeniu preparatu z keratyną, który następnie jest wprasowywany w strukturę włosa za pomocą wysokiej temperatury, dzięki czemu dochodzi do jego odbudowy. Cena zabiegu różni się w zależności od długości i gęstości włosów, choć zazwyczaj waha się od 350 do 600 zł.

Rekonstrukcja włosów

Zabieg ten opiera się na oczyszczeniu struktury naszego włosa i następnie wzmocnieniu jej za pomocą odpowiednich preparatów. Jak przyznaje właścicielka salonu fryzjerskiego Aga, Agnieszka Bezler, zabieg ten składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczyszczanie, drugim wygładzanie porowatości dzięki specjalnej odżywce, trzecim rekonstrukcja, zaś ostatnim nawilżenie przy użyciu odżywek ze składnikami takimi jak aloes, olejek jojoba oraz masło shea. Koszt wykonania różni się w zależności od włosów, jednak zazwyczaj wynosi od 150 do 250 zł.

Sauna parowa

Kolejnym, niezwykle ciekawym zabiegiem pozwalającym na odzyskanie pięknego wyglądu włosów, jest sauna parowa. To niezwykle prosty zabieg, jednak przynoszący bardzo dobre efekty, oczyszcza bowiem skórę głowy, poprawia jej ukrwienie, a wysoka temperatura oraz wilgoć otwierają łuski, do których dostają się substancje zawarte z nakładanej przez fryzjerów masce. Cena tego typu usług wynosi około 50 zł.

Dbanie o włosy opiera się na systematycznej ich pielęgnacji w domu, jednak możemy wspomóc się dzięki specjalistycznym zabiegom regeneracyjnym, świadczonym w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Zanim jednak zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg, wcześniej warto skonsultować się ze specjalistami, którzy ocenią stan naszych włosów i doradzą konkretne metody po to, aby zainwestowane przez nas pieniądze przyniosły rzeczywisty efekt.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz