Artykuł sponsorowany

Najlepsze ubezpieczenie na życie

Najlepsze ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to sposób, aby w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń o niekorzystnych skutkach, nieco zredukować skutki przewrotnego losu. Ofert i firm ich składających jest wiele, a wybranie najkorzystniejszej wydaje się dużym wyzwaniem, zwłaszcza ze względu na terminologię, która sama w sobie dużo nie zdradza. Jak wybrać najlepszą polisę na życie?

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie stanowi zabezpieczenie bliskich na wypadek naszej śmierci. Jeśli zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, zostajemy zobowiązani do regularnego uiszczania składek przez cały czas trwania umowy. Ta z kolei może być dożywotnia lub na czas określony, przy czym druga opcja jest częściej stosowana. Jeśli w czasie, w którym obowiązuje umowa na ubezpieczenie nic nam się nie stanie - składki przepadają. Wysokość pojedynczej składki zwykle nie stanowi wygórowanej ceny w obliczu zapewnienia stabilności finansowej bliskim w przypadku nagłej śmierci. Sama polisa na życie obejmuje jedynie zgon, warto zatem rozszerzyć ofertę. Wielu ubezpieczycieli za niewielką opłatą oferuje także wypłatę odszkodowania po pobycie w szpitalu, utracie zdolności do pracy i tym podobnych.

Jak wybrać polisę na życie?

Dobre ubezpieczenie powinno być przede wszystkim dostosowane do potrzeb. Różnimy się między sobą, a nasz tryb życia w znacznym stopniu determinuje to, na co jesteśmy w szczególności narażeni. Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich czynników, ale warto oszacować zakres polisy na podstawie przynajmniej części z nich. Pomóc w tym mogą profesjonaliści z Lider Małgorzata Madejowska, którzy mają dostęp do ofert wielu ubezpieczycieli. Aby polisa na życie była dla nas satysfakcjonująca, warto zwrócić uwagę na stosunek wysokości składki do ewentualnego odszkodowania. Musimy również mieć na uwadze czas trwania umowy. Nie każdy ubezpieczyciel zawiera wieloletnie kontrakty, zatem jeśli na takim nam zależy, trzeba szukać dalej. Bardzo ważne są rozszerzenia. Oprócz ochrony podstawowej wiele firm oferuje także wypłatę środków po wypadku, niezdolności do pracy, rehabilitacji czy nawet po narodzinach dziecka. Ochrona indywidualna, wbrew nazwie, może obejmować nawet 10 osób. Jeżeli chcemy wziąć pod opiekę także rodzinę, warto sprawdzić jakie udogodnienia zostaną nam wówczas zaoferowane. Z wyborem nie warto czekać, ponieważ nieprzewidziane sytuacje życiowe pogrążyły już wiele osób.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz