Materiał Partnera

Najlepsze oprogramowanie dla elektryków

Najlepsze oprogramowanie dla elektryków

Nowoczesne oprogramowanie może ułatwić radzenie sobie z wieloma wyzwaniami, w różnych branżach. Z komputerów, wyposażonych w specjalistyczne programy korzystamy już nie tylko w biurach, agencjach reklamowych, działach księgowych, ale także na przykład w zakładach przemysłowych, czy w firmach zajmujących się elektryką. Jak działa takie oprogramowanie i w czym może nam pomóc? Odpowiedzi przedstawiamy w poniższym tekście.

Zadania, które ułatwi nowoczesne oprogramowanie

Praca elektryka nie ogranicza się do zadań wykonywanych w terenie. Fachowcy z tej branży na co dzień muszą także potrafić odpowiednio posługiwać się dokumentacją techniczną i – co bardzo istotne – dokumentacją projektową. Wszystko to wiąże się z zagadnieniami dotyczącymi obliczeń elektrycznych, projektów automatyki i elektryki a także programowaniem sterowników. Elektrycy wykonują też projekty linii kablowych, rozdzielnic elektrycznych, stacji transformatorowych i różnego rodzaju zabezpieczeń – to wszystko byłoby niemożliwe – albo przynajmniej znacznie trudniejsze – bez odpowiedniego oprogramowania komputerowego. To dlatego firma IGE+XAO Polska Sp. z o.o. oferuje programy cad, które są specjalnie przygotowane dla elektryków. Ich podstawowe zastosowanie to projektowanie schematów.

Jak działa taki program?

Wspomniany program do projektowania, proponowany przez tę firmę, to przede wszystkim baza powiązanych ze sobą rysunków. To projekty są tutaj podstawową jednostką, a nie – tak jak w programach graficznych – rysunki. Używając tego programu możemy korzystać z różnego rodzaju oznaczeń i symboli, kontrolować łączenia, czy wykorzystanie wejścia/wyjścia w sterowniku. Profesjonalne programy pozwalają szybko stworzyć bezbłędny projekt instalacji. Do rysowania schematów elektrycy często używają programu SEE Electrical, który pozwala robić to bez w bardzo ułatwiony sposób. W zależności od potrzeb naszej firmy, możemy postawić na program w wersji standardowej, lub rozbudowanej o dodatkowe moduły, dające nam więcej możliwości. Oprogramowanie oferowane przez firmę IGe+Xao sprawdza się zarówno w małych i średnich firmach, jak i w ogromnych zakładach produkcyjnych. Programy do projektowania wykorzystuje się zarówno w automatyce i produkcji maszyn, jak i w dystrybucji energii. Ich zastosowanie jest naprawdę szerokie – korzysta z nich przemysł samochodowy, energetycznym żywnościowy, a także transport i budownictwo. Dzięki takiemu profesjonalnemu oprogramowaniu praca elektryka projektującego instalację jest po prostu znacznie łatwiejsza.

Opracowanie:
Kraków, pl. Na Stawach 3
tel. 12 630 30 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz