Materiał Partnera

Najlepsze kotły centralnego ogrzewania 5 klasy

Najlepsze kotły centralnego ogrzewania 5 klasy

Najbardziej proekologicznymi kotłami centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, są te 5 klasy. Urządzenia, które są do nich zaliczane, wyróżniają się swoją proekologicznością, a także energooszczędnością. Najczęściej przystosowane są do spalania jednego typu paliwa, a to powoduje, że ich konstrukcja pozwala na ograniczenie emisyjności spalin. Dzisiaj warto stosować taką technologię między innymi dlatego, że można na nią uzyskać dofinansowanie z programu Ministerstwa Środowiska „Czyste Powietrze”!

Kotły 5 klasy – jaki wybrać?

Dzisiaj przy modernizacji swoich domowych kotłowni, a także tych w budynkach gospodarczych, przemysłowych, czy też biurowych, często stosuje się kotły 5 klasy na energooszczędny i bardzo wydajny węgiel – ekogroszek – lub pochodzenia drzewnego pellet. Warto przy tym wiedzieć o tym, że niemalże bezobsługową pracę przez kilka dni można uzyskać wykorzystując nowoczesne kotły c.o. z podajnikami, które wyróżniają się sprawnością przekraczającą 94% (w warunkach laboratoryjnych, w tych eksploatacyjnych zawsze są to wartości niższ), a także niskich poziomem emisyjności spalin.

Wydajne i nowoczesne kotły, a także różnego rodzaju armaturę można dzisiaj dostać między innymi od takich producentów, jak FRISO, AQUA AIR, ATMOS, BLOWAIR, CAMINO, CICHEWICZ, COMAP, DAKON, DEFRO, DIAMAND, ELEKTORNICS, EMMETI, ERMET, ESTYMA, FRISCO,GALMET, GEBERIT, GREŃ, HENRAD, HEWALEX, IMMERGAS, JOULE, KERMI, KLIMOSZ, KORAD, KRATKI, NIBE, METAL-FACH, MODERATOR, OGNIWO, ORLAŃSKI, PEREKO,PLUM, PROSAT, czy  RED.

Dofinansowanie na kotły i nie tylko!

Warto wiedzieć, że już dzisiaj wiele osób może skorzystać z programu „Czyste Powietrze”, które dedykowane, jest między innymi dla inwestycji modernizowania domów. Dofinansowanie można uzyskać między innymi na właśnie kołty 5 klasy, na nowoczesne pompy wodne, czy też na systemy wentylacji mechanicznej wraz z rekuperatorami odzysku ciepła. Warto wiedzieć, że dotacje obejmują nie tylko samą armaturę, czy urządzenia, ale także działania montażowe. Warto zatem w tym zakresie współpracować z dobrą firmą instalatorską!

Gdzie kupić kotły 5 klasy?

Kotły 5 klasy, najlepiej kupować u dystrybutorów, którzy współpracują z wieloma producentami. To pozwoli nam dobrać odpowiednią technologię do parametrów technicznych naszego budynku, czy też do wskaźników świadectwa energetycznego. Polecaną firmą zajmującą się dostawą kotłów 5 klasy, a także ich montażami, jest przedsiębiorstwo IRMAR, kierujące swoją ofertę do klientów z województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Mogą oni również udać się do tego podmiotu w celu wyboru odpowiednich pomp ciepła, czy też instalacji fotowoltaicznych i komponentów wentylacji mechanicznej oraz grawitacyjnej. Warto współpracować z takimi firmami, ponieważ zapewnią one także dostawę produktów pod wskazany adres, ich montaż, a także serwisowanie z długim okresem gwarancyjnym! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz