Artykuł sponsorowany

Najlepsza forma mycia samochodu

Najlepsza forma mycia samochodu

Czy myjnia ręczna jest lepsza od myjni automatycznej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, stając przed koniecznością gruntownego wyczyszczenia auta. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje mocne i słabsze strony. Pytanie, która opcja będzie optymalna dla naszego auta. Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Przedstawimy Wam podstawowe wady i zalety myjni ręcznej i automatycznej.

Jakie korzyści przynosi mycie ręczne auta?

Największą zaletą mycia ręcznego jest dokładność całego zabiegu. W tym przypadku mycie auta wykonuje wykwalifikowany pracownik zakładu. Wydawałoby się, że umycie samochodu nie jest wielką filozofią. Wymaga to jednak ogromnej dokładności i spostrzegawczości. Pracownik myjni będzie w stanie dostrzec zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach, a także w kratkach wentylacyjnych i na felgach. Mycie ręczne jest dużo bardziej efektywne szczególnie w przypadku aut dostawczych i ciężarowych.

Wykwalifikowany personel zapewnia nie tylko dokładność podczas mycia. Odpowiada także za właściwy dobór preparatów do czyszczenia. Muszą być one dopasowane do rodzaju i stanu karoserii oraz rodzaju zabrudzenia. Renomowane środki czyszczące nie tylko ułatwiają pracę, ale znacznie podnoszą jej efektywność.

Myjnia ręczna pozwala dopasować zakres usługi do indywidualnych potrzeb Klienta. Oprócz mycia auta Klient może sobie zażyczyć polerowanie lakieru, lamp czy też woskowanie karoserii. Wszystkie szczegóły można ustalić z pracownikiem myjni, wskazując, na jakich elementach powinien się skupić najbardziej.

Nie da się ukryć, że korzystanie z myjni ręcznej jest również bardzo wygodne. Nie musimy być obecni podczas procesu czyszczenia. Możemy załatwić w tym czasie inne sprawy, zgłaszając się dopiero w momencie, kiedy samochód będzie gotowy do odbioru.

Czyszczenie auta na myjni ręcznej to także optymalna ochrona lakieru przed różnego rodzaju zarysowaniami. Pracownik zadba także o odpowiednie dozowanie środków chemicznych, dzięki czemu powierzchnia karoserii będzie chroniona przed uszkodzeniem.

Czy myjnia ręczna ma słabe strony?

Tak naprawdę ciężko doszukać się jakichkolwiek wad ręcznego mycia auta. Dla niektórych pewnym mankamentem może być dłuższy czas wykonywania usługi. Wynika on jednak z dużej dokładności mycia ręcznego. Myjnia ręczna jest także nieco droższa od automatycznej. W większości przypadków nie oferuje też suszenia auta po zakończeniu usługi.

W czym myjnia automatyczna różni się od ręcznej?

Do zalet myjni automatycznej możemy zaliczyć z pewnością krótszy czas wykonywania usługi. Ponadto na uwagę zasługuje duża dostępność tego typu punktów. Myjnia automatyczna jest także bardzo wygodnym rozwiązaniem. W trakcie mycia auta nawet nie musimy wychodzić z samochodu. Czy to wszystko przekłada się na jakość efektu? Z tym może być różnie.

Przechodząc do meritum, czyli jakości mycia, warto zwrócić uwagę na duże ryzyko uszkodzenia lakieru. Automatyczne szczotki zazwyczaj nie są wystarczająco dokładnie czyszczone, przez co na włosiu pozostają drobinki brudu. Podczas kolejnego mycia rysują one powierzchnię lakieru.

Problemem może być też awaria lub nieprawidłowe działanie dozownika, który dobiera ilość chemii czyszczącej. Zbyt duża ilość detergentu może powodować odbarwienia i pęknięcia powierzchni lakieru. Kolejną słabą stroną myjni automatycznej jest niska dokładność czyszczenia. Szczególnie widać to w przypadku aut dostawczych i ciężarowych. Wybierając dodatkowe opcje, jak woskowanie, nie można liczyć na spektakularne efekty.

Planując czyszczenie auta z pewnością lepiej skorzystać z ręcznej myjni. W tym celu warto wybrać firmę Black & Boss Detailing z Olkusza. Oprócz kompleksowego czyszczenia auta możecie liczyć na usługi takie jak polerowanie lamp i powierzchni lakieru oraz odświeżanie tapicerki auta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz