Artykuł sponsorowany

Najczęstsze usterki w instalacjach elektrycznych – usuń je z firmą Huberta Kurnickiego

Najczęstsze usterki w instalacjach elektrycznych – usuń je z firmą Huberta Kurnickiego

Powodem większości usterek występujących w instalacjach elektrycznych jest wiek instalacji. Czas ma niszczący wpływ na wszystko, również okablowanie i urządzenia. Właściwa konserwacja i wymiana istotnych elementów pozwalają przedłużyć żywotność instalacji. Jednak awarie nie są zarezerwowane tylko dla starych instalacji – mogą pojawić się również w nowych domach. Bez względu na rodzaj nieruchomości, warto skorzystać z pomocy firmy Huberta Kurnickiego.

Najczęstsze usterki

Przyczyny awarii instalacji elektrycznych możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza obejmuje usterki wynikające ze zużycia instalacji i jej wieku. Do niej zaliczymy awarie takie jak wyrwane gniazdka, zepsute włączniki, czy przepalone bezpieczniki. Chociaż wydają się one niegroźne, to nie naprawione będą mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania systemu. Montaż i naprawa urządzeń instalacji elektrycznej powinny być przeprowadzone przez uprawnionych do tych czynności specjalistów. W drugiej grupie znajdą się powodowane przez błędy konstrukcyjne. Czasem dają one o sobie znać dopiero po czasie, kiedy coś zaczyna się psuć, ale niektóre możemy wykryć dość szybko. W tym przypadku usuwanie awarii będzie nieco trudniejsze. Doświadczony elektryk poradzi sobie z tym zadaniem o wiele sprawniej niż my.

Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów z firmy Huberta Kurnickiego. Mają oni doświadczenie zarówno w wykonywaniu nowych instalacji elektrycznych, jak i w modernizacji systemów w nieruchomościach z rynku wtórnego. Fachowcy z Płońska poradzą sobie z montażem instalacji nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale również w biurach, na halach przemysłowych i produkcyjnych czy też hotelach. Co więcej, specjaliści służą również pomocą przy wyborze optymalnych rozwiązań, które sprawdzą się w danej nieruchomości. Dzięki temu inwestorzy nie muszą zdawać się wyłącznie na wiedzę z internetowych poradników.

Co jest gwarancją bezpieczeństwa instalacji elektrycznej?

Warto podkreślić, że na awarię są narażone wszystkie budynki, bez względu na to, czy są już wiekowe, czy też dopiero zostały oddane do użytku. W przypadku nowych nieruchomości należy zwrócić uwagę na moc przyłączeniową. Wpływa ona na nasze bezpieczeństwo oraz sprawność, z jaką będzie działać sieć. Instalacja elektryczna być zaplanowana już na etapie projektowania domu, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń o dużym poborze mocy, z których korzystać będziemy bez przerwy.

Użycie przewodów o przekroju mniejszym niż ten wskazany w projekcie również prowadzić może do awarii, a w konsekwencji – do pożaru instalacji. Podobny skutek będzie mieć położenie przewodów zbyt blisko źródeł ciepła lub w innych miejscach niż wyznaczone w projekcie instalacji. Wykonanie pomiaru po zakończeniu prac pozwoli uniknąć problemów w przyszłości, dlatego nie wolno nam o nim zapomnieć.

Jakie są konsekwencje usterek?

Choć niektóre z tu wymienionych usterek wydają się niegroźne i jedynie zmniejszają komfort korzystania z urządzeń w domu, nadal stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Zwarcia, przepalenia, uszkodzenia przewodów – to wszystko prowadzić może do pożaru. Instalacje elektryczne powinny być zatem poddawane regularnym przeglądom wykonanym przez doświadczonego elektryka. Sam projekt instalacji powinien być przygotowany przez uprawnionego do tego specjalistę, z którym będziemy mogli skonsultować nasze potrzeby oraz możliwe rozwiązania.

Opracowanie:
Płońsk, ks. Jerzego Popiełuszki 8 lok. 21
tel. 576 023 441
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz