Materiał Partnera

Najczęstsze usterki samochodowe

Najczęstsze usterki samochodowe

Każdy właściciel boi się ich jak ognia. Powodują duże nakłady finansowe i długi czas oczekiwania. Mowa o usterkach samochodowych, które jednak nie są aż takie straszne jakby mogło się to wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli chcesz jednak uniknąć nieprzyjemnych finansowych katastrof, braku terminowości oraz krótkiego czasu poprawnego działania samochodu, wybieraj tylko renomowane warsztaty motoryzacyjne!

Po czym poznać dobry warsztat samochodowy?

Godny zaufania warsztat samochodowy charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednim podejściem do klienta. To w nim dowiesz się, w jaki sposób doszło do danej usterki, dlaczego wymaga ona naprawy bądź dlaczego należy wymienić daną część na nową. Mechanik zaproponuje Ci również kompleksową diagnostykę komputerową oraz inne usługi, które nie tylko związane są z naprawą samochodu, ale również z utrzymaniem jego czystości i pełnej sprawności – np. odgrzybianie klimatyzacji. Warto wiedzieć, że najlepsze zakłady motoryzacyjne i wulkanizacyjne takie jak Mar-Car Marcin Łosicki z Łodzi oferują szeroki zakres usług motoryzacyjnych: naprawę, wymianę i sprzedaż układów wydechowych, opon, układów hamulcowych, amortyzatorów i sprężyn do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych! To właśnie tego typu miejsca są polecane przez właścicieli pojazdów, a co za tym idzie godne i Twojej uwagi.

Najczęstsze usterki – opony i układy hamulcowe

Pierwsza grupa najczęściej spotykanych awarii samochodowych ma związek z układem hamulcowym, oponami i kołami. Często są to zwykłe i proste w wyeliminowaniu sprawy związane z wulkanizacją: wyważanie kół, zmiana ogumienia, starty bieżnik opon, czy też chęć renowacji i naprawy opon. Jeśli chodzi o układ hamulcowy, bardzo często pod wpływem dużego nacisku i największej podatności eksploatacyjnej dochodzi do konieczności wymiany klocków hamulcowych (nierównomierne zużywanie się ich powierzchni ciernej oraz przegrzewanie się), wymiany amortyzatorów (zbyt słabe tłumienie nadmiaru energii w układzie mechanicznym), a także wymiany tarcz hamulcowych (słaby docisk i tarcie). W najlepszych zakładach motoryzacyjnych zaopatrzysz się też w odpowiedni olej hamulcowy, a musisz też wiedzieć, że profesjonalni mechanicy zajmują się sprzedażą części hamulcowych, amortyzatorów i sprężyn od najlepszych producentów. 

Najczęstsze usterki – układ wydechowy 

W przypadku układu wydechowego również dochodzi do częstych usterek. Związane jest to z umiejscowieniem układu w samochodzie oraz z wysoką temperaturą elementów całego systemu. Na zużycie takich elementów jak tłumiki, kolektory, katalizatory i rury wpływa również korozja – w przypadku starszych modeli samochodów jest to nieuniknione. W przypadku uszkodzenia tłumika powinieneś zwrócić uwagę na dźwięki wydawane przez pojazd oraz na zapach spaliny bądź benzyny wewnątrz samochodu. Warto wiedzieć, że przepalony tłumik może przyczynić się do poważniejszych uszkodzeń, takich jak zaduszenie silnika. Koszty mogą narastać, dlatego warto często udawać się na diagnostykę komputerową pojazdu do dobrych zakładów motoryzacyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz