Materiał Partnera

Najczęstsze usterki dotyczące obsługi pojazdów: klimatyzacja

Najczęstsze usterki dotyczące obsługi pojazdów: klimatyzacja

Obecnie prawie każdy samochód wyposażony jest w klimatyzację. Jest to duże udogodnienie, dzięki któremu podróżowanie staje się znacznie bardziej komfortowe, nawet w wyjątkowo upalne dni. Wymaga jednak, podobnie jak wszystkie inne urządzenia i systemy w samochodzie, regularnych przeglądów i napraw nie tylko po to, by działała sprawnie, ale także w celu ochrony zdrowia kierowcy i pasażerów. Serwisowanie klimatyzacji wykonuje mechanik samochodowy.

Klimatyzacja naprawa

Naprawa układu klimatyzacji powinna być wykonywana regularnie. Przed tym układem stoi bowiem nie lada zadanie obniżania temperatury we wnętrzu samochodu do temperatury komfortowej dla człowieka, która wynosi od 18 do 27 st. Celsjusza. A wnętrze samochodu podczas upałów potrafi się nagrzać nawet do 60 st. Układ klimatyzacji składa się ze sprężarki, skraplacza i parownika i każdy z nich wymaga zadbania i okresowego serwisowania. Sprężarka służy do przemieszczania czynnika chłodzącego i zwiększania jego ciśnienia i temperatury. Skraplacz to wymiennik ciepła, dzięki któremu odprowadzone jest ciepło z czynnika chłodniczego przejęte przez parownik od powietrza z kabiny. Parownik właśnie odbiera ciepło z powietrza w kabinie i osusza je. Najczęstsze usterki, jakie wymagają naprawy układów klimatyzacji to:

  • nieszczelność, która może doprowadzić do wycieku płynu chłodniczego i oleju smarującego kompresor, który nie może pracować na sucho i jest wrażliwy na wszelkie zabrudzenia.

  • awaria kompresora wymaga wymontowania go w warsztacie samochodowym i naprawy bądź wymiany na nowy. W trakcie tej procedury trzeba otworzyć układ ciśnieniowy klimatyzacji i dokonać czyszczenia klimatyzacji

  • uszkodzenie chłodnicy zdarza się stosunkowo często, gdyż znajduje się ona w przedniej części komory silnika, więc jest narażona na uszkodzenia przy nawet drobnej kolizji. Zdarza się też, że zostaje uszkodzona przez korozję.

Naprawa klimatyzacji to także odgrzybianie klimatyzacji oraz klimatyzacji napełnianie jeśli zużyje się płyn chłodzący.

Serwisowanie pojazdów osobowych

Klimatyzacja odgrzybianie i naprawa to tylko jedna z usług oferowanych przez stacje obsługi pojazdów i mechaniki pojazdowej. Obsługa pojazdów oferowana przez mechanika samochodowego Roberta Steltmanna to także wymiana oleju, wymiana klocków hamulcowych, naprawa samochodów oraz remonty silników, nawet w bardzo szerokim zakresie. Naprawa pojazdów dokonana w zakładzie serwisowym zapewni długą i komfortową jazdę samochodem.

Opracowanie:
Poznań, Łużycka 38
tel. 61 823 67 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz