Najczęstsze przyczyny uszkodzeń powłok lakierniczych - uniknij ich z warsztatem Autoterapia

Powłoka lakiernicza to ważny element każdego samochodu. Spełnia ona funkcję wizualną i ochronną. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie karoserii przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. bardzo wysoką lub bardzo niską temperaturą, promieniowaniem UV, solą drogową, piaskiem itp. Każdy kierowca powinien w miarę możliwości zadbać o dobry stan powłoki, dlatego poniżej podpowiadamy, co jej najbardziej szkodzi.
Mycie, woskowanie i polerowanie preparatami niskiej jakości
Używanie nieodpowiednich środków do pielęgnacji samochodu, a także nieodpowiedni sposób mycia, mogą być przyczyną szybkiego matowienia lakieru i pojawienia się rys. Nie jest to wada samego lakieru, którą można poddać reklamacji, lecz nieumyślny błąd właścicieli czterech kółek. Co zrobić? Przede wszystkim używać preparatów dobrej jakości. Ponadto mycie (zarówno w myjniach, jak i ręczne) powinno być poprzedzone wstępnym myciem wodą pod wysokim ciśnieniem. Pozwoli to usunąć zabrudzenia, które mogłyby zarysować powłokę.
Ptasie odchody i inne substancje alkaliczne
Czy wiesz, że niepozorne ptasie odchody lub inne substancje alkaliczne, w ciągu zaledwie kilkunastu godzin mogą uszkodzić zewnętrzną warstwę lakieru? W dalszej kolejności, na skutek działania czynników środowiskowych, dochodzi do uszkodzenia dalszych warstw lakieru. Każdy kierowca powinien pamiętać, aby na bieżąco usuwać różne zabrudzenia, dzięki czemu dłużej utrzyma lakier w dobrym stanie.
Błędy w lakierni samochodowej
Oddanie pojazdu dla mało profesjonalnego lakiernika samochodowego również może zakończyć się wadami i uszkodzeniami. Powodem nieprawidłowości mogą być złe warunki panujące w lakierni lub nieprzestrzeganie zasad procesów technologicznych. Skutkiem tego może być pęcznienie lakieru, jego odpadanie, zapadanie, powstawanie „zapadlin”.
Uszkodzenia mechaniczne
Żaden lakier nie będzie w pełni odporny na zewnętrzne mechaniczne uszkodzenia lakieru samochodowego, takie jak zarysowania kluczem, paznokciem, otarcia przy parkowaniu na ciasnych parkingach itp. Można zwiększyć ochronę stosując odpowiednie środki zabezpieczające (np. powłokę ceramiczną), jednak należy mieć świadomość, że niektóre uszkodzenia mechaniczne odcisną swój ślad na lakierze
Warsztat lakierniczy Autoterapia
Jeśli chcesz mieć pewność, że twój samochód jest w dobrych rękach, oddaj go do doświadczonego i sprawdzonego lakiernika samochodowego, na przykład z firmy Autoterapia z Aleksandrowa Łódzkiego. Ten warsztat samochodowy działa od 2018 roku. Specjalizuje się w bezgotówkowej naprawie samochodów powypadkowych, serwisie aut, usługach blacharskich i lakierniczych. Oferuje auto zastępcze na czas naprawy. Pomaga w wycenie szkód i załatwianiu formalności związanych z wypłatą środków z polisy sprawcy. Usługi obejmują naprawy powypadkowe bezgotówkowe, naprawę samochodu z OC i AC oraz auto zastępcze z OC sprawcy. Współpracuje z zaprzyjaźnionym rzeczoznawcą w zakresie wyceny szkód i odzyskiwania zaniżonych kwot od ubezpieczyciela. Autoterapia oferuje również usługi kosmetyki samochodowej, takie jak mycie, woskowanie, czyszczenie wnętrza i konserwacja opon.