Materiał Partnera

Najczęstsze powody, dla których warto wykonać wycenę nieruchomości

Najczęstsze powody, dla których warto wykonać wycenę nieruchomości
Profesjonalna wycena danej nieruchomości daje możliwość uzyskania rzetelnej informacji odnośnie wartości danej działki, domu, mieszkania czy innego obiektu użytkowego. Takie działanie jest niezbędne nie tylko w przypadku sprzedaży nieruchomości, ale też w wielu innych sytuacjach. Jakie z nich są zatem przyczyną nawiązania współpracy z doświadczonym rzeczoznawcą majątkowym?

Nieruchomość przedmiotem sporu

Domy, mieszkania czy działki bywają przedmiotem sporów. Powody takich spraw są różne – niekiedy związane są z postępowaniem rozwodowym i podziałem majątku, często też ich wartość musi zostać określona przy dzieleniu spadku po zmarłej osobie. W takich sytuacjach niezbędne okazuje się wsparcie profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego, który dzięki swoim kwalifikacjom i doświadczeniu w krótkim czasie oszacuje wartość danej nieruchomości.

Dotyczy to zarówno wspomnianych już budynków mieszkalnych czy terenów prywatnych, ale także obiektów przemysłowych lub o innej charakterystyce. Określenie ich wartości we własnym zakresie może być nie tylko trudne, ale też często nie zostaje uwzględnione np. przez sąd. Rzeczoznawca majątkowy Janusz Pietrucin jest w stanie zająć się rzetelną wyceną wszelkiego rodzaju nieruchomości, co przydatne jest również w sytuacjach związanych ze sprzedażą lub zakupem budynków czy działek. Dlaczego również w takich momentach warto zwrócić się o pomoc do specjalisty?

Kupno lub sprzedaż bez strat finansowych

Przy sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym należy dostosować cenę do panujących obecnie warunków. Nie jest to jednak jedyne kryterium, wedle którego szacuje się wartość danego mieszkania czy domu. Bardzo istotny jest stan techniczny budynków, ich wyposażenie, lokalizacja oraz szereg innych parametrów, jakie pod uwagę weźmie dobry rzeczoznawca majątkowy. Jego wycena nieruchomości pozwoli otrzymać właściwą cenę przy sprzedaży, ale też może być podstawą do negocjacji przy kupnie działki lub obiektu.

Jeśli bowiem jesteśmy zainteresowani konkretną nieruchomością, jednak określenie jej wartości jest dla nas zadaniem bardzo trudnym i wręcz niemożliwym do wykonania, warto zdecydować się na profesjonalne wsparcie. Rzeczoznawca majątkowy i jego ekspertyza pomogą w wynegocjowaniu lepszych warunków przy zakupie budynku mieszkalnego, przemysłowego lub terenu przeznaczonego pod wzniesienie takich konstrukcji. Usługi rzeczoznawcy w zakresie wyceny nieruchomości są zatem potrzebne z wielu powodów – w każdej z takich sytuacji dobrze jest zaufać doświadczonemu specjaliście.

Opracowanie:
Elbląg, Ułańska 10
tel. 601 680 432
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz