Materiał Partnera

Najczęstsze błędy popełniane podczas remontu

Najczęstsze błędy popełniane podczas remontu

Przeprowadzenie remontu samodzielnie to nie lada wyzwanie. Daje jednak ogromną satysfakcję i kontrolę nad przebiegiem prac. Ponadto obniża także koszty, od których odchodzi opłacenie ekipy remontowej. Oczywiście, jeśli przebiegnie poprawnie i efekt będzie odpowiadał zamiarom. A o błąd nietrudno, jeśli nie mamy doświadczenia. Poniżej lista najczęściej popełnianych błędów, których powinniśmy się wystrzegać.

Malowanie i tapetowanie

 Podstawowym błędem w zakresie malowania pokoi jest nieumiejętne dobranie farby. Jej kolor musi współgrać z charakterem pomieszczenia – pastele przeznaczone będą raczej do sypialni, a żywe kolory znajdą zastosowanie w pokoju dziennym. Pamiętać musimy też o zachowaniu równowagi. Oznacza to, że jasne, bezpieczne barwy ścian powinniśmy przełamać barwnymi dodatkami i odwrotnie. Ciemne ściany rozjaśnić jasnymi akcesoriami i meblami.

Podczas tapetowania ważny jest dobór właściwego kleju. Dokonuje się go na podstawie grubości tapety, jaką będziemy kłaść. Poprawne przyleganie tapety zależy również od tego, jak dobrze przygotujemy jej podłoże. Musi ono zostać dokładnie oczyszczone, wygładzone i wysuszone, a ubytki naprawione. Liczy się tutaj dokładność, więc jeśli nie mamy pewności, że mamy cierpliwość do tak żmudnej pracy, zdecydujmy się lepiej na zatrudnienie fachowca, jakim jest firma budowlana TKM Remonty.

Układanie płytek

Główne błędy popełniane podczas układania glazury dotyczą przygotowania odpowiedniej ilości materiału i rozmieszczenia płytek. Istotne jest tu również właściwe przygotowanie powierzchni, które decyduje o tym, jak trwale będą się one trzymać.

Układanie płytek na ścianie należy rozpocząć od góry – w ten sposób unikniemy umieszczenia mało estetycznych, przyciętych płytek w widocznym miejscu. Lepiej jest umieścić je przy podłodze. W przerwach między kafelkami umieścić trzeba krzyżyki dystansowe, które należy wyjąć po ułożeniu wszystkich płytek, ale przed zaschnięciem kleju.

Układanie paneli podłogowych

Pierwszym błędem, którego należy unikać podczas układania paneli podłogowych, jest zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, gdzie będą one układane. Powinna ona wynosić około 21 stopni Celsjusza, jednak ważne jest, by nie spadła poniżej 12 stopni Celsjusza. Brak szczeliny dylatacyjnej między podłogą a ścianą powodować będzie pękanie lub nachodzenie na siebie paneli.

Niedostatecznie gładkie lub wilgotne podłoże uniemożliwi nam poprawny montaż paneli. Jego przygotowanie jest podstawą kolejnych prac i bez niego układanie podłogi będzie niemożliwe.

Opracowanie:
Bełchatów, os. 1 Maja 6 lok. 49
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz