Materiał Partnera

Najczęstsze awarie lodówek oraz zamrażarek – z czym poradzi sobie serwis?

Najczęstsze awarie lodówek oraz zamrażarek – z czym poradzi sobie serwis?

Przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach jest gwarancją utrzymania ich świeżości. Produkty spożywcze przeważnie umieszczamy w lodówkach i zamrażarkach, które pracować muszą nieustannie, zapewniając przy tym wysoką sprawność. Każda usterka tego typu urządzeń AGD jest wysoce problematyczna i należy się z nią szybko uporać. Z czym najczęściej muszą pomagać swoim klientom serwisanci?

Nieprawidłowo działający termostat

Panujące w lodówce temperatury nie powinny spadać poniżej zera. Przeważnie wahają się one między 2 a 5 stopniami Celsjusza, co najczęściej zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Jeśli jednak w lodówce zauważalny jest szron, wskazujący na bardzo niskie temperatury pojawiające się we wnętrzu, to konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego urządzenia. Odpowiedzialny za takie działanie może być właśnie termostat, który w przypadku uszkodzenia wpływa na pracę sprężarki. Zbyt częste jej uruchamianie prowadzi do stworzenia niewłaściwych warunków w lodówce.

Objawy tego typu mogą być również odwrotne. Pojawienie się wysokich temperatur doprowadzi z kolei do szybkiego utracenia świeżości produktów spożywczych przechowywanych w lodówce. Wpływ na to ma także niewłaściwa praca sprężarki kontrolowanej przez termostat. Jego wymianą zajmie się Rad-Serwis Agd, który może też zadbać o sprawdzenie stanu technicznego urządzenia i przeprowadzić inne czynności serwisowe. Te nierzadko spowodowane są nie tylko usterką termostatu, ale również wspomnianej sprężarki. Jakie objawy są w takiej sytuacji zauważalne?

Uszkodzenie sprężarki i napełnianie czynnikiem

Jeśli natomiast sprężarka wcale nie pracuje, powodując tym samym zwiększenie temperatury w lodówce, może to oznaczać awarię właśnie tego podzespołu. Termostat doprowadza bowiem tylko do nieprawidłowego działania sprężarki, a w przypadku całkowitego braku reakcji konieczna jest przeważnie jej wymiana. Także i w tym zakresie warto skorzystać z usług profesjonalistów – dobry serwis sprzętu AGD poradzi sobie nawet ze skomplikowaną wymianą sprężarki po uprzednim dopasowaniu właściwego modelu do lodówki.

Niekiedy jedną z wymaganych prac jest też napełnienie czynnikiem chłodzącym. Jego zbyt niski poziom przy sprawnym termostacie i sprężarce powoduje niską wydajność, co przekłada się na zbyt wysokie temperatury w lodówce. Uzupełnienie czynnika w przypadku sprawdzonego serwisu nie będzie usługą kosztowną, a pozwoli na przywrócenie poprawnego działania sprzętu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku awarii lodówek, zamrażarek czy chłodziarek nie warto stawiać na naprawy we własnym zakresie. Może to doprowadzić do większych strat, a często jest też niebezpieczne dla osób, które nie posiadają stosownych kwalifikacji w zakresie serwisowania sprzętu AGD.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz