Materiał Partnera

Najczęściej wymieniane elementy zawieszenia w samochodach osobowych

Najczęściej wymieniane elementy zawieszenia w samochodach osobowych

Zawieszenie to bardzo intensywnie eksploatowana część pojazdu, dlatego jego poszczególne komponenty ulegają nierzadko zużyciu lub uszkodzeniom. Wjechanie z dużą prędkością w sporych rozmiarów dziurę, krawężnik czy inną przeszkodę może skutkować trwałym zniszczeniem wahaczy i nie tylko. Jakie konkretnie najczęściej podzespoły w układzie zawieszenia wymieniane są w zakładach mechaniki pojazdowej?

Tłumienie nierówności na wysokim poziomie

Jednym z podstawowych elementów układu zawieszenia w samochodzie osobowym są amortyzatory. To właśnie one odpowiadają za tłumienie wszelkiego rodzaju drgań wywołanych przez jazdę po nierównej drodze. Nierzadko jednak ulegają one uszkodzeniom, co można zaobserwować poprzez obniżenie komfortu jazdy i niepokojące odgłosy dochodzące z okolic kół przy pokonywaniu przeszkód. W przypadku pojawienia się tego typu objawów warto powierzyć samochód mechanikom z dobrego warsztatu, którzy będą w stanie fachowo ocenić ich stan.

W większości przypadków uszkodzenia oznaczają konieczność wymiany zużytych amortyzatorów, co również należy powierzyć specjalistom. Demontaż amortyzatora nierzadko wiąże się z koniecznością wyjęcia sprężyny, co jest niemożliwe bez profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do tego typu czynności. Mechanika Pojazdowa Karol Śliwiński to warsztat dysponujący wykwalifikowanymi mechanikami oraz rozbudowanym zapleczem technicznym, co umożliwia realizowanie nawet skomplikowanych napraw układu zawieszenia. Jakie jeszcze jego elementy ulegają najczęściej uszkodzeniom?

Problematyczne wahacze

Stosowane obecnie w samochodach zawieszenie w większości modeli opiera się na wahaczach. Wraz z upływem kilometrów zużywają się ich poszczególne elementy lub wskutek niewłaściwego użytkowania ulegają uszkodzeniom. Wjechanie z dużą prędkością w dziurę lub krawężnik skutkować może zniszczeniem wahacza. Najczęściej jednak usterki dotyczą sworzni, których wymiana powinna być wykonana przez specjalistyczny warsztat samochodowy. Fachowcy będą w stanie dokonać profesjonalnej oceny stanu zawieszenia konkretnego pojazdu i zdiagnozowania źródła pojawiających się niepokojących dźwięków. Niekoniecznie muszą one oznaczać skomplikowane wymiany dość kosztownych amortyzatorów czy wahaczy.

Do najczęściej wymienianych elementów zawieszenia w samochodach osobowych zaliczyć można również łączniki stabilizatora oraz końcówki drążków kierowniczych. Podzespoły te również narażone są na spore przeciążenia w trakcie jazdy, a ich nadmierne zużycie można odczuć podczas prowadzenia samochodu. Warto pamiętać, że profesjonalne naprawy zawieszenia powinny być zrealizowane w specjalistycznym warsztacie. Fachowcy nie tylko szybko i trafnie zlokalizują źródło problemu, ale też w odpowiedni sposób zajmą się wymianą uszkodzonych elementów.

Opracowanie:
Pawłowo, Tucholska 7A
tel. 608 208 092
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz