Materiał Partnera

Nagrzewnice gazowe w budynkach wielkopowierzchniowych

Nagrzewnice gazowe w budynkach wielkopowierzchniowych

W budownictwie jednorodzinnym pasywnym tj. energooszczędnym i proekologicznym, z łatwością wdraża się systemy wydajnego ogrzewania budynków. Rekuperatory odzysku ciepła i ogrzewanie podłogowe wspierane klimatyzacją to klucz do zdrowego mikroklimatu pomieszczeń. Jak jednak uzyskuje się właśnie komfort cieplny w budynkach wielkopowierzchniowych takich, jak magazyny, czy hale produkcyjne? Odpowiedzią na to pytanie są niesamowicie wydajne nagrzewnice gazowe! Poznaj ich charakterystykę, oraz przykład urządzeń, które szczególnie polecane są na polskim rynku.

Sposób działania

Nagrzewnice gazowe, jak sama nazwa wskazuje, swoje działanie opierają o zjawisko przepływu energii cieplnej powstałej w wyniku spalania gazu. Wspomniana energia transportowana jest z wymiennika do wentylatora, który w prosty i szybki sposób ogrzewa dane pomieszczenie. Warto przy tym wiedzieć, że spotyka się w takim wypadku z tzw. powietrzem recyrkulacyjnym, czyli tym, które jest ogrzane systemem grzewczym, a mieszającym się z powietrzem pierwotnym dostarczonym przez instalacje wentylacyjne. Cały proces zachodzi w komorze mieszalnikowej, o ile dane rozwiązanie zostało w nią wyposażone.

Wyposażenie standardowe

Nagrzewnice gazowe najczęściej są tworzone w systemie ściennym, ale niekiedy można spotkać się również z wersjami przysufitowymi, lub ustawionymi kątowo. Jeśli to właśnie takimi nagrzewnicami gazowymi zainteresowany jest inwestor, powinien szukać ich pod nazwami: nagrzewnic osiowych lub podstropowych. Jeśli chodzi o ich standardowe wyposażenie, nie powinno się ono różnić, od urządzeń ściennych. Urządzenie składa się z wymiennika, modulowanego palnika premix, wentylatora, zabezpieczeń palnika, powłoki aluminiowo-cynkowej, a także ze szczelnie zamkniętej komory spalania.

Nagrzewnice gazowe kondensacyjne

Bardzo wydajnymi systemami grzewczymi dla obiektów wielkopowierzchniowych, są również zmodyfikowane nagrzewnice gazowe, za które uznaje się te kondensacyjne. Wielokrotnie wyposażone są one w wentylator osiowy. Ich działanie zakłada zaś występowanie zjawisko kondensacji, co sprzyja zachowaniu energii w zamkniętym obiegu. Sprawność takiego urządzenia przekracza nawet 100% i więcej, co pozwala na wykorzystywanie gazu w sposób przyjazdu dla środowiska. Emisyjność spełnia restrykcyjne krajowe i europejskie normy, a użytkownik/zarządca budynku cieszy się wysokimi oszczędnościami grzewczymi oraz komfortem cieplnym wnętrz!

Polecana linia nagrzewnic EOLO

Jednym z najbardziej wydajnych nagrzewnic gazowych wiszących, są te z linii EOLO, którą dystrybuuje na polskim rynku renomowana firma SYSTEMA POLSKA. To właśnie od tego przedsiębiorstwa można zakupić urządzenia, które przyniosą oszczędności już w fazie realizacji inwestycji, jak i przy późniejszym eksploatowaniu. Przykładową nagrzewnicą EOLO, jest zaś sprzęt BL AC. Sprawność spalania urządzenia to aż 95%; jego maksymalny pobór energii elektrycznej to w zależności od modelu zakres od 440W do 2580W; a wydajność to nawet 105kW. Zaletą urządzenia jest to, że może być zasilane zarówno gazem ziemnym, jak i LPG. Jeśli chcesz poznać zatem pełną specyfikację produktu, pobierz ze strony www SYSTEMA POLSKA odpowiednie portfolio, lub poproś o doradztwo techniczne pracowników tej uznanej na rynku krajowym firmy! 

Opracowanie:
Zduńska Wola, Długa 5
tel. 43 824 72 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz