Materiał Partnera

Nagrobki nowoczesne – czym się wyróżniają?

Nagrobki nowoczesne – czym się wyróżniają?

W kamieniarstwie funeralnym stosuje się wiele styli nagrobkowych. Popularny jest porządek gotycki, renesansowy, klasyczny, czy też „standardowy”, który dzisiaj stosowany jest przez większość rodzin zmarłych, a który można nazwać po prostu stylem nagrobkowym polskim. Nie oznacza to jednak tego, że wszystkie kamienne konstrukcje upamiętniające życie naszych ukochanych, muszą wyglądać tak samo, lub też podobnie. Dzisiaj najlepsze firmy kamieniarskie oferują bowiem tworzenie artystycznych nagrobków nowoczesnych. Dowiedz się, czym się one wyróżniają.

Zastosowany kamień

Przy wyborze kamienia na nagrobki, panuje zasada trwałości. Wybierać zatem zawsze należy surowce, które są w stanie wytrzymać różne warunki atmosferyczne, od mrozów, po upały. Najlepszym obecnie materiałem, jest zatem granit, który wcale nie ustępuje estetyce marmurowi, ale przewyższa jego parametry fizyczne, jeśli chodzi o zastosowanie zewnętrzne. To właśnie z tego kamienia można tworzyć modernistyczne konstrukcje, którymi najczęściej są czarne, szare lub granatowe płyty szlifowane na wysoki połysk. To właśnie ten lustrzany wręcz efekt powoduje, że dany nagrobek, przybiera nowoczesnej estetyki. 

Ostre i minimalistyczne kształty

Nagrobki nowoczesne wyróżniają się także swoją formą oraz kształtami. Wielokrotnie ich rysy są bardzo ostre, a wręcz „agresywne”, lub też właśnie niesamowicie opływowe i delikatne. Niezależnie od tego, w którą stronę wizualną pójdziemy, zawsze jednak należy kierować się minimalizmem. Nowoczesne nagrobki, często przygotowane, jako pionowe i poziome, lub tylko pionowe płyty, wyróżniają się swoją asymetrycznością, czy licznymi podwyższeniami. To one stanowią „warstwę” dekoracyjną, którą w tym wypadku nie są liczne zdobienia i dodatki, w formie np. rzeźb, czy wyszukanych napisów. Epitafium, czy literki oraz krzyże, są bardzo stonowane, wielokrotnie łącząc materiał granitowy z wysokiej klasy drewnem, czy barwionym szkłem hartowanym.

Wykonawstwo na specjalne zamówienie

Niestety nagrobki nowoczesne, choć niesamowicie piękne i trwałe, wciąż nie są na tyle spopularyzowane, aby móc z łatwością kupić je w zakładach kamieniarskich w gotowych formach. Najlepsze pracownie, gwarantują jednak spersonalizowane wykonawstwo według dokładnego projektu oraz wielu wytycznych klienta. Każdy detal jest zatem precyzyjnie określany, a sam proces projektowy, jest tak samo ważny, co działania wykonawcze, a następnie montażowe. Taką zasadą kieruje się między innymi Zakład kamieniarki SCAL PRO, który jest częścią domu pogrzebowego HADES. Nie tylko specjalizuje się on jednak w sztuce kamieniarstwa funeralnego, ale także użytkowego. Eksperci SCAL PRO tworzą między innymi z piaskowca, czy konglomeratu kwarcowego wyjątkowe blaty kuchenne, parapety wewnętrzne i zewnętrzne, schody, a nawet obudowy kominków. Atrakcyjna cena i prawdziwe artystyczne podejście do tworzony konstrukcji, gwarantowane! 

Opracowanie:
Biała Podlaska, al. Jana Pawła II 25
tel. 83 344 35 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz