Artykuł sponsorowany

Na te 3 kwestie zwróć szczególną uwagę kupując nieruchomość

 Na te 3 kwestie zwróć szczególną uwagę kupując nieruchomość

Własne „cztery kąty” to marzenie wielu osób, szczególnie młodych par, pragnących rozpocząć wspólne życie, i rodzin, które chcą się ustatkować oraz posiadać swój dom. Oczywiście zakup nieruchomości to przedsięwzięcie niezwykle skomplikowane. Wymaga nie tylko sporo czasu i nakładów finansowych, ale też przynajmniej podstawowej wiedzy o rynku nieruchomości. Warto więc zapamiętać, na jakie kwestie należy zwracać uwagę podczas kupna lokalu.

Lokalizacja nieruchomości

Bez wątpienia kluczowym parametrem, bezpośrednio wpływającym na kupno nieruchomości, jest jej lokalizacja. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych preferencji klientów. Niektórzy uwielbiają tempo i liczne udogodnienia życia w mieście, dlatego szukają lokali w okolicach centrum. Takie rozwiązanie gwarantuje bliskość ważnych obiektów, takich jak np. szkoły, sklepy, placówki medyczne, usługowe czy kulturowe, a także firmy. Nie bez znaczenia jest również dobre skomunikowanie z wszystkimi kluczowymi punktami na mapie miasta. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dodatkowe udogodnienia kosztują, dlatego nieruchomości bliżej centrum będą droższe. Z kolei dla zwolenników ciszy i spokoju idealnym miejscem do życia są obrzeża miasta, a nawet okoliczne miejscowości. Wiąże się to z wolniejszym tempem życia, większą bliskością przyrody oraz niższymi cenami lokali, ale też koniecznością poświęcenia większej ilości czasu na dojazdy.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Nieruchomości z rynku pierwotnego to zwykle jedne z najbardziej pożądanych ofert. Tak duże zainteresowanie jest spowodowane przede wszystkim faktem, że osoby kupujące są pierwszymi właścicielami. Ponadto obiekty te charakteryzują się nowoczesnością zarówno pod względem konstrukcji, instalacji, jak i wykończenia. Niemniej jednak nowe nieruchomości są droższe, wymagają całkowitego wykończenia, a nierzadko pobliska infrastruktura nie jest jeszcze kompletna.

Bardzo często obiekty z „drugiej ręki” są odrzucane ze względu na panujące stereotypy, że są to nieruchomości używane, stare, a więc zniszczone i wymagające więcej pracy oraz pieniędzy niż te nowe. Tymczasem to właśnie na rynku wtórnym znaleźć można unikatowe perełki architektoniczne, takie jak zabytkowe: dworki, pałacyki, wille czy kamienice. Co więcej, bardzo często stare budownictwo jest dobrze zachowane i znacznie solidniejsze niż w przypadku obiektów nowych.

Przemyślany metraż

Ostatnią, ale niemniej ważną kwestią, jest metraż. To od niego zależy komfort mieszkania domowników, a jednocześnie cena nieruchomości. W ofercie profesjonalnych firm, takich jak warszawska agencja nieruchomości 4 Ściany, klienci znajdą bogaty wybór lokali o różnym metrażu. Dostępne są: niewielkie kawalerki, mieszkania dwupokojowe, kilkupokojowe apartamenty, a także mniejsze i większe domy. Dlatego przed kupnem lokalu trzeba dobrze przemyśleć plany długoterminowe, uwzględniając np. powiększenie rodziny czy też wyprowadzkę dzieci.

Opracowanie:
Warszawa, Żurawia 32/34 lok. 47
tel. 884 884 153
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz